Choré právo vybrať si pohlavie, vek či živočíšny druh

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: archív Zem&Vek

LGBTI ideológia aktuálne pretláča myšlienku, že manželstvo by mal právo uzavrieť ktokoľvek s kýmkoľvek, pokojne aj viacero osôb. Útočí tým na koncepciu klasickej rodiny zloženej z mamy, otca a detí.

S ňou spriaznená gendrová ideológia ide ešte ďalej, snaží sa zrušiť prirodzené biologické delenie ľudí na mužov a ženy. Prichádza so stále novými rodmi, spomedzi ktorých má mať údajne každý právo vybrať si svoju identitu a neobmedzovať sa len na dve tradičné pohlavia. Akoby nás ako mužov a ženy nevytvorila príroda, ale vymysleli sme si toto delenie ako náš sociálny konštrukt, ktorý sa už prežil.

Alebo prinajmenšom treba opustiť rodové stereotypy, nech sa muži obliekajú ako ženy a nanášajú si mejkap, nech sa chlapci hrajú s bábikami a dievčatá s autíčkami, nech úplne zanikne tradičné delenie prác na mužské a ženské. Inými slovami: nech zanikne čo najviac rozdielov medzi mužmi a ženami. Ľudí, ktorí sa stavajú proti tomuto smerovaniu, zástancovia gendrovej ideológie vnímajú ako konzervatívnych, netolerantných spiatočníkov, ktorí by chceli ženám odoprieť emancipáciu a najradšej by ich odsúdili na večné domáce práce. Samozrejme, že sa nájdu aj ultrakonzervatívci, ktorí by ženám zakázali vysokoškolské vzdelanie a odobrali by im volebné právo. Väčšina bežných ľudí však o niečom takom neuvažuje, skôr je zhrozená z predstavy, že takýmto spôsobom sa ľudia nakoniec premenia na akúsi neurčitú masu bez jasnej už nielen národnej, ale aj pohlavnej identity. A presne o to strojcom Nového svetového poriadku ide – zobrať ľuďom všetky mysliteľné identity, aby sa stali len šedivým stádom podriadeným centrálnej moci.

Aby sa tomuto zvrátenému mysleniu dodal punc odbornosti, vytvorila sa nová medziodborová vedecká disciplína pod názvom gender studies alebo rodové štúdie.

Autor: Marián Benka

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár