Riziko chudoby v Nemecku sa zvýšilo už pred koronavírusom

zdroj : AFP © David GANNON / AFP

Ešte pred koronakrízou sa v Nemecku zvyšovalo riziko chudoby. Podľa Spolkového štatistického úradu bolo minulý rok ohrozených chudobou 15,9% ľudí v porovnaní s 15,5% v predchádzajúcom roku. Hranica chudoby v roku 2019 bola 1074 eur pre jednu domácnosť, čo predstavuje 60% priemerného príjmu domácnosti. Tí, ktorí majú k dispozícii menej peňazí, sa považujú za ohrozených chudobou.

S takmer štvrtinou obyvateľstva (24,9%) bolo najviac ľudí ohrozených v Brémach, najmenej v Bavorsku (11,9%) a Bádensku-Württembersku (12,3%).

Ostáva ešte čakať, ako koronavírusová kríza ovplyvní riziko chudoby. Federálna agentúra práce oznámila v júli 2,91 milióna ľudí bez práce, čo je o 635 000 viac ako v predchádzajúcom roku. V máji pracovalo v Nemecku na čiastočný úväzok 6,7 milióna ľudí.

Podľa nedávno uverejnenej štúdie Nemeckého ekonomického inštitútu (DIW), najbohatších desať percent vlastní okolo 67 percent bohatstva v Nemecku, takže nerovnosť v tejto krajine je oveľa väčšia, ako sa pôvodne predpokladalo.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Armes, reiches Deutschland – Armutsrisiko bereits vor Corona angestiegen, rt.com, 15.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply