Čína testuje projekt falošných vesmírnych signálov s cieľom zmiasť protiraketovú obranu nepriateľa

Čína úspešne otestovala „fantómový vesmírny útok“ (phantom space strike) – novú taktiku na prekonanie a sabotáž protiraketovej obrany vysielaním falošných signálov z vesmíru. Vojenskí inžinieri začiatkom tohto mesiaca oznámili, že dokončili počítačovú simuláciu s pozitívnymi výsledkami.

Zvolenou taktikou by došlo k vyčerpaniu zbraňových zásob nepriateľa, čo by uľahčilo jeho zničenie. V simulácii bola balistická strela odpálená proti nepriateľovi, ktorý disponoval systémom protiraketovej obrany pred jadrovým útokom.

Po prekonaní atmosféry raketa uvoľnila tri kozmické lode obsahujúce zariadenia na rádiové rušenie, ktoré zachytili signály nepriateľskej radarovej siete a poslali späť falošné signály. “Generovanie falošných stôp vo vesmíre je mimoriadne ťažké,” uviedol tím expertov podľa South China Morning Post. Tím uviedol, že táto taktika nebola predtým vo vesmíre uskutočniteľná. Teraz im pozitívne výsledky simulácie dodali nádej a mohli posunúť projekt do ďalšej fázy. Naďalej budú pokračovať v riešení technických problémov.

Štúdia vyvolala obavy, že by takáto technológia mohla spustiť agresívnu jadrovú reakciu. Čína má podstatne menej jadrových zbraní ako USA a Rusko a jej vláda výrazne investuje do vývoja alternatívnych technológií, ako sú metódy útočenia na systémy protiraketovej obrany.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) China puts phantom space force concept to the test with aim to swamp enemy missile defences, scmp.com,20.2.2023

(2) China successfully tests ‘phantom space strike’ weapon which can overwhelm an enemy’s missile defence systems ahead of a nuclear attack, dailymail.co.uk, 20.2.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply