Čínska obchodná ľudová vojna proti USA

Tagged With: , , , , Add Comment

Americké sankcie na produkty firmy Huawei vyvolali na čínskej strane prudké reakcie. Na čínskych sociálnych sieťach sa masovo šíria výzvy na bojkot amerického tovaru, pridávajú sa aj mnohé firmy. Napríklad spoločnosť Mengpai Technology prisľúbila benefity zamestnancom, ktorí budú používať mobily Huawei, a naopak sankcie pre tých, čo sa v práci ukážu s americkým iPhonom.

V Číne sa virálnou stala propagandistická pieseň „Obchodná vojna“. “Číňania žijú tisíce rokov a tisíce rokov sa zjednocujú proti spoločnému nepriateľovi,“ znie text piesne. “Nebojíme sa ničoho, keď vstupujeme do obchodnej vojny. Keď sa odváži nepriateľ zaútočiť, vláda a ľud sa postaví spolu proti nemu. Keď sa odváži nepriateľ zaútočiť, diplomacia a hospodárstvo mu odpovie. Keď sa nepriateľ odváži zaútočiť, zaútočíme tak, že sa mu v očiach zaiskrí.“

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis