Čínski vedci varujú  pred globálnym ochladením

Tagged With: , 1 Comment

Tím čínskych vedcov skúmal  cyklické zmeny klímy, a prišiel k záveru, že  Zem by sa mohla čoskoro ochladiť. Podľa informácií honkongského denníka  „ South China Morning Post“ preskúmali vedci pod vedením Dr. Wu Jing z čínskej akadémie vied ,až 10 000 rokov starý vulkanický sediment  nachádzajúci sa v čínskej autonómnej  oblasti  vnútorné Mongolsko. Výsledky ich výskumu boli publikované  v odbornom časopise Atmosphere.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Podľa „South China Morning Post“ vedci zistili, že zimy na severe Činy  sú za posledných  6000 rokov teplejšie. Súvis s ľudskou aktivitou ,ako napr. skleníkové plyny, neboli potvrdené.  Namiesto toho sa domnievajú, že za otepľovaním môže byť  zmena slnečnej aktivity a interakcia medzi vrchnou vrstvou mora a atmosféry v pacifiku- tzv. El Nino  – južná oscilácia.

Prirodzene nie je oteplovanie kontinuálny vývoj, skôr by sa dalo prirovnať ku jazde na horskej dráhe, s teplými a studenými periódami  v rámci 500 ročného cyklu.  Ako ďalej uviedol „South China Morning Post“, výsledky tohto výskumu korešpondujú s výsledkami štúdie z roku 2014, pri ktorej boli skúmané 5000 rokov staré sedimenty. Analýza prišla k záveru, že aktuálna teplá fáza v najbližších desaťročiach skoční a prejde do 250 rokov trvajúcej studenej fázy.

Najnovšie výsledky výskumu priviedli  Wu Jing k presvedčeniu, že možnosť globálneho ochladenia predstavuje väčšie nebezpečenstvo ako ľuďmi spôsobené  globále oteplenie.  Zároveň je znepokojená skutočnosťou, že si ľudstvo dokázalo vyvinúť nezmyselnú dôveru vo vlastnú schopnosť kontrolovať klímu.  Prirodzená  zmena klímy nás môže zasiahnuť nepripravených a spôsobiť chaos, hladomor, alebo dokonca vojny.   Náhly prepad teplôt by sotva niekomu poslúžil , citoval South China Morning Post  vedkyňu . Najväčší problém je , že my síce vieme, že takáto zmena nastane, ale nevieme kedy presne.“

Aktuálna štúdia sa radí do série novších vedeckých prác,  ktoré vrhajú svetlo na klimatické  zmeny opomínajúc vplyv človeka. Nedávno uverejnili japonskí vedci v renomovanom časopise Nature, ako kozmické žiarenie dokáže ovplyvniť klímu. O niečo neskôr publikoval britsko-ruský výskumný tým, rovnako v Nature, že svetová klíma je do značnej miery ovplyvnená rôznymi navzájom pretkanými  prírodnými cyklami.

Je namieste si položiť otázku prečo o týchto štúdiách mainstream neinformuje. Pritom evidentne existujú 2 vedecké tábory. Jedna skupina vedcov tvrdí, že za všetko môže človek, tá druhá  prikladá väčší význam prírodným javom. Namiesto toho, aby si sadli za jeden stôl vymenili si seriózne výsledky svojich výskumov, je jedna časť vedeckého spektra vytláčaná na perifériu , zatiaľ čo tá druhá dostáva neobmedzený mediálny priestor a politickú podporu. Čo ak sa prvá skupina naozaj mýli a my sa pripravujeme na fázu oteplenia, ale za dvermi v skutočnosti číha malá doba ľadová?

Zdroj:

https://www.achgut.com/artikel/chinesische_wissenschaftler_warnen_vor_globaler_abkuehlung?fbclid=IwAR3IoHL6CzD-f4lYHKCPFK6UKYGHsR_rYOFlf55kF39xcOQhK3xJIIAXqLI

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Branislav Krist
One Response to "Čínski vedci varujú  pred globálnym ochladením"
  1. To bude priekak ak sa o 10 rokov nebodaj zacne statisticky ochladzovat. Co budu robit ekologovia? Budu tlacit automobilky aby zvysovali emisie – nie? Logicky – aby sa oteplilo… odmontuju sa katalyzatory, zrusia sa normy EURO XY… ale cim budem kurit, ked uz nebude ani ropa ani uhlie ani plyn ani drevo?

Pridaj komentár

  & Časopis