Čínsky prezident Si Ťin-pching zdôrazňuje modernizáciu národnej obrany a ozbrojených síl

· Čas čítania: 1 min.
zdroj : Shutterstock

Generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Číny (CPC) Si Ťin-pching hovoril o pokroku pri modernizácii čínskych ozbrojených síl. S týmito slovami vystúpil pri prezentovaní skupinovej štúdie politického úradu CPC o posilnení národnej obrany, ktorá sa konala minulý štvrtok. Pri zabezpečovaní rozvoja v oblasti vojenskej sily a bezpečnosti má podľa neho dôjsť k „podpore socializmu s čínskymi charakteristikami,“ ktorý však má tendenciu skôr do budúcna upadať kvôli kapitalistickému rázu hospodárstva.

Modernizácia národnej obrany má byť v súlade s modernizačným procesom celej krajiny a vojenské kapacity musia zodpovedať vnútroštátnym strategickým potrebám. V tomto roku Čína dosiahne ciele a misie zamerané na posilnenie armády a vydá sa na novú cestu, ktorá dokončí proces zmeny čínskej armády na silu svetovej úrovne,“ povedal Si Ťin-pching.

Čínsky prezident uviedol, že Čína čelí rastúcim neistotám a destabilizačným faktorom s odkazom, že dnešný svet prechádza premenou a COVID-19 má ďalekosiahly vplyv na medzinárodnú scénu. Na záver upozornil na implementáciu vojenskej strategickej smernice novej éry, formuláciu 14. päťročného plánu (2021-2025) na vybudovanie armády, vypracovanie „vedeckej cestovnej mapy“ a kultiváciu nového typu vysokovýkonného a profesionálneho vojenského talentu.

Pramene:

[1] President Xi Stresses Modernization of National Defense, Armed Forces; účet: CCTV Video News Agency; YouTube, 31.7.2020

[2] Xi stresses modernization of national defense, armed forces; chinamil.com.cn/Xinhuanet, 1.8.2020

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár