Čitatelia Plus jeden deň by za prezidenta zvolili Harabina

Tagged With: , , , , , Add Comment

Internetový portál bulvárneho denníka Plus jeden deň síce má úroveň akú má, zároveň však nie je tak úzko ideovo vymedzený ako tzv. mienkotvorná tlač. Čítajú ho široké masy ľudí. Výsledky ankety, ktorú zverejní, si nemožno zamieňať s reprezentatívnym prieskukom verejnej mienky, ale vzhľadom na vysokú návštevnosť má svoju výpovednú hodnotu. Navyše, je verejným tajomstvom (otvorene o ňom hovoril napríklad aj jeden z kandidátov na prezidenta Eduard Chmelár), že výsledky priekumov verejnej mienky sa manipulujú a preferenčné percentá sa kupujú.

Po tom, čo Andrej Kiska oficiálne oznámil svoje rozhodnutie opäť nekandidovať na prezidenta, portál zverejnil anketu, v ktorej mali čitatelia hlasovať za niektorého z predpokladaných kandidátov (vrátane tých, ktorí svoju kandidatúru nepotvrdili, ale hovorí sa o nich).

V čase písania tohto článku anketa stále beží, ale suverénne v nej s 52 % vedie Štefan Harabin. Na druhom mieste s 18 % nefiguruje žiaden kandidát, ale možnosť „Počkám si na uchádzačov z iných strán“. Ako tretia je s 15 % Zuzana Čaputová, predtým aktivistka, dnes podpredseníčka „slniečkárskej“ strany Progresívne Slovensko. Až za ňou je so 7 % umiestnený spomínaný Eduard Chmelár. Ostatní kandidáti majú ešte menej hlasov.

Samozrejme, anketa nezohľadnila kandidátov, ktorí sa ešte môžu vynoriť, svojho „koňa“ ešte napríklad nepredstavil vládny Smer. Jej výsledky však naznačujú, že medzi obyvateľstvom rastú nalády za skutočné, nielen kozmetické zmeny v slovenskej spoločnosti. A nie sú to zmeny podľa predstáv „Slušného Slovenska“.

Celú anketu aj so sprievodným článkom k nej si môžete pozrieť tu: https://www1.pluska.sk/Spravy/Z-domova/HLASUJTE-Kiska-povedal-nie-Vybrat-vsak-mozete-tychto-kandidatov-prezidenta

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis