CNN: Najväčšia banka sa pripravuje na bankrot USA

Generálny riaditeľ JPMorgan Chase Jamie Dimon uviedol, že najväčšia americká banka sa pripravuje na potenciálne katastrofálnu situáciu, v ktorej by Spojené štáty neboli schopné splácať štátny dlh. Kongres sa tejto udalosti vyhne pravdepodobne zvýšením limitu dlhového stropu. „Je to už tretíkrát, čo sme to museli urobiť,“ dodal generálny riaditeľ.

Dimon v utorňajšom rozhovore pre agentúru Reuters povedal, že hoci najväčší veriteľ v krajine s takýmto scenárom počítal, krajina by sa nikdy nemala k takému scenáru ani len priblížiť. „Myslím si, že celá táto vec je omyl a jedného dňa by sme mali mať len dvojstranný účet a mali by sme sa zbaviť dlhového stropu,“ dodal. „Všetko je to politika.“

Podľa Dimona JPMorgan začala plánovať scenár, ako by prípadné zlyhanie ovplyvnilo finančné trhy, kapitálové pomery, klientské zmluvy a americké úverové ratingy.

Ministerka financií Janet Yellenová v utorok zákonodarcom povedala, že federálnej vláde do 18. októbra dôjde hotovosť, čím sa priblíži možná katastrofa, ak Kongres do tej doby nezvýši limit dlhu. Dimon uviedol, že banka JPMorgan kontroluje klientské zmluvy, aby sa pripravila na potenciálne zlyhanie.

„Ak si dobre pamätám, keď sme sa na to naposledy pripravovali, stálo nás to 100 miliónov dolárov,“ povedal. Spoločnosť JPMorgan to odmietla bližšie komentovať.

Počas vypočutia začiatkom tohto roka Dimon uviedol, že počas predchádzajúcich diskusií o dlhovom strope banka minula značné peniaze a čas na podobné prípravy a predikcie, čo to môže znamenať pre USA. „A nechcem to oprašovať,“ povedal poslancom.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Jamie Dimon says JPMorgan has begun to prepare for potential US default, https://edition.cnn.com/, 28.9.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár