Čo Čaputová predstavuje, prečo ju volili a čo s tým

Tagged With: , , , Add Comment

Podelím sa s vami o skúsenosti s voličmi Čaputovej, ktorých poznám osobne. Samozrejme, ich argumentácia je tragikomická. Existujú ľudia racionálni aj iracionálni. Mali by ľudia, u ktorých iracionalita prevažuje, mať právo voliť, prípadne mal by ich hlas byť rovnako legitímny?

Moja bilancia je 2 obrátení (muž a žena, partneri), 2 vyhrážky (muž a žena, nepoznajú sa), 1 odpadlík (muž). Aké z toho vyplýva ponaučenie? Treba počítať s iracionalitou (aj egom) ľudí, vysvetliť im, že by ako iracionálne orientovaní nemali rozhodovať o osude všetkých. Keď chcú sami sebe škodiť, nech sa páči, ale nemali by sa vôbec spoločensky angažovať. Možno umelecky, tam iracionalita môže mať využitie.

Prípad prvý

Virtuálna známa v prvom kole volila Chmelára, pretože sa jej javí ako najviac politicky nezávisle uvažujúci občan Slovenska, akého pozná. Šefčovič ju odpudzuje: „Je umelejší v prejavoch ako umelá Anča. Ja to proste neznesiem, musela by som opakovane ráno grcať a to bez tehotenstva… Je to zas len 4 roky či 5, ani neviem. Zvládneme to tak či onak.“

Uznal som, že eurokomisár nepôsobí tak prirodzene ako Čaputová, hoci teda nemá mejkap. Upozornil som ju, že Šefčovič je zrejme menšie zlo, už len preto, že ho nepreferujú masmédiá. Dodal som, že prezident je vrchný veliteľ ozbrojených síl a čoskoro sa môžeme ocitnúť vo vojne s Ruskom, pričom vzhľadom na postoj oboch kandidátov je zrejmé, že zapojenie Slovenska do ostrého konfliktu hrozí skôr po víťazstve Čaputovej. Doplnil som ešte, že celý jej životopis je pochybný, o to viac, že dostala prestížnu cenu. Rovnako ľudia, čo sú za ňou, hoci o Štefunkovi som jej nič nepísal. Úplne zlatý klinec je, kto jej robí kampaň („bývalý“ izraelský agent Aron Shaviv a jeho ľudia). „Keď PS bude vo vláde, tak amen tma, ak bude ešte ona v prezidentskom paláci,“ vyjadril som svoje obavy.

Nato známa odvetila, že v talkshow Neskoro večer spoznala Michala Trubana, bol tam sám za seba a zaujal ju jeho príbeh. Bolo to ešte v marci 2015, Progresívne Slovensko neexistovalo a súvislosť s PS vraj posúdiť nevie. Varoval som ju, že títo ľudia sú školení klamať rečou tela, s Martinom Dubécim som osobne komunikoval o počasí a javil sa ako fajn chlapík, ale jeho zahraničnopolitické postoje sú katastrofálne servilné a nekritické voči vražednej mašinérii NATO. Známa kontrovala, že sama sa snaží nikoho názorovo neovplyvňovať a všetko sa aj tak udeje podľa vôle niekoho vyššieho. „Ale keď vieš, že kamošovi môže niečo uškodiť, alebo kamoške, tak ho upozorníš, nie?“ skúsil som ešte. „Nie,“ znela jej odpoveď.

Prípad druhý

Starého známeho, ktorý v prvom kole volil Čaputovú, som upozornil, že masmédiá ju uvádzali ako nezávislú kandidátku (Aktuality a Sme na svojich stránkach, Denník N v blogu – SME, ako novodobá, slniečkárska Smena). Potom sme sa dostali k tomu, prečo je podľa mňa Šefčovič menšie zlo. Spomenul som, že na Čaputovej kampani sa podieľal človek podozrivý z pokusu o prevrat v Čiernej Hore, ktorý robil kampaň aj Vallovi, predtým Miškovovej strane Skok! (čítaj odzadu), exstarostovi Ružinova, a poznal sa aj s Lipšicom, ktorý by mal ísť do basy ako prvý. A okrem toho tento Izraelčan robil kampaň aj rakúskym neonacistom. Kamaráta zaujímal zdroj mojich informácií: „Ale žiadne sračkoidné médiá a weby, to musí byť napísané na oficiálnych stránkach a pochybujem, že to dohľadáš.“ Poslal som mu na zahriatie link na stránku Wikipédie v slovenčine o agentúre Shaviv Strategy & Campaigns a doplnil som, že predtým pracoval v tajných službách. „To bude asi iluminát, keď ma toľko peňazí a ešte robil aj pre tajné služby. Prosím ťa, na ktorom webe túto informáciu začali šíriť?“ spýtal sa ma vzápätí, poctivo zaočkovaný proti pravde Denníkom N. „Nie, je to dobrý ujo, ktorý vo voľnom čase stavia búdky pre vtáčiky a necháva na záhrade lyžice s cukrovou vodou pre včely,“ odvetil som a pridal link na „eNko“, ktoré o úlohe agentúry v Čaputovej kampani písalo už vo februári. Uviedli, že Shaviv si za konzultačné služby vyfakturoval ešte v októbri 12 500 eur a pre Čaputovú pracoval konzultant Michal Repa, zapojený aj v kampani Matúša Valla, terajšieho bratislavského primátora, takisto podporovaného Progresívnym Slovenskom. Dokonca v článku uviedli, že „sa písalo“ o jeho kampani pre krajne pravicovú Slobodnú stranu Rakúska (FPÖ) pred voľbami v roku 2017.

Zdôraznil som, že Repa zastupuje túto agentúru u nás. Pre istotu som ešte pridal link na Topky a ich článok zo 7. novembra Ups! Predvolebná rana v Bratislave: Valla a rakúskych fašistov spája… tento záhadný muž. Dobra práca, Čaputová je fašistka, super,“ kontroval kamarát s palcom hore. Priznal som, že osobne mi to na nej aj na Vallovi vadí najviac, rovnako ako pokrytectvo, že si Shaviva najali veľkí antifašisti z Progresívneho Slovenska. A navyše, keďže bol v tajnej službe, predstavuje bezpečnostné riziko. „Denník N je prudko proti fašistom, dokonca aj proti Sulíkovi, takže ak by bola fašistka, nemala by šancu,“ šplechol a dodal, že politike nebude už venovať ani sekundu. Na to som mu odpísal, že keby to tak bolo, tak nepôjde v sobotu voliť. „Skús ešte porozmýšľať, z čoho Zuzanka žila, keď má za sebou 6 rozsudkov a tú cenu dostala až v roku 2016. Nič neurobila a je členkou svetovej organizácie právnikov Environmental Law Alliance Worldwide, nemá ani titul JUDr.,“ napísal som. „Čaputová je členkou ELAW od roku 2007, právnici Via Iuris tam pravidelne chodia na tzv. fellowships,“ citoval som ešte z blogu Jána Rešeršera.

Presvedčil si ma, že nemožno nikomu veriť, všetci sú fašisti, takže nebudem voliť. Ani PS ani SaS, ale Kotlebu, lebo na toho jediného si nenadával. Ďakujeme ti za otvorenie očí, ale o sk***enej politike už nechcem čítať ani písmenko,“ uzavrel a pohrozil, že v opačnom prípade si ma vymaže z priateľov. „Volíme Kotlebu, tak dúfam že si spokojný,“ zaklincoval, aby zmiernil moju radosť. Tým „volíme“ myslel aj priateľku.

Prípad tretí

Pozri, kto spolupracoval na Čaputovej kampani,“ vybehol som aj na kamarátku z umeleckých kruhov s linkami na Topky a Denník N, keďže Zem a vek zámerne nečíta. Aj J. Goebbels bol majstrom propagandy, dokonca jeho „reklamný marketing“ je platný dodnes ako najlepšia predloha, masmédiá fungujú presne na tých princípoch… Aj medzi mladými „slniečkármi“ badám skôr formáciu krypto-fašistickú. Fasáda pôsobí hippie, ale je to len móda, ich nasmerovanie je pravicové, bývalí Antifa sú dnes akosi v skryte pro-fa… Fašizmus sa vynára v časoch devalvácie systému, je výrazom dekadencie, úchylnosti strednej triedy. Tam, kde sa to pokazilo, nasadíme ultra-pravidlá, zvýhodnime jednu skupinu oproti druhej, ale že to je skôr sado-maso nastavenie, to už nikoho nezaujíma, lebo ľudia sú ovce, ktoré inštinktívne potrebujú baču, čiže vodcu. Dúfam, že sa to nenaplní,“ odpovedala.

Neviem, prečo som si myslel, že teda pseudoadvokátku z PS voliť nebude. Vyviedla ma z omylu: „Samozrejme, volila som Čaputovú, no nepovažujem sa za slniečkára. Mám len záujem na rozklade patriarchátu. Mne sa páči, je mi jedno, kto ju sponzoruje, nebude to horšie ako Fico a jeho ľudia. Je to silná a vzdelaná žena, vyzerá dobre, môže nás v zahraničí dobre reprezentovať.“ Ani jej už nemám písať o politike, nezaujíma ju to a hoci moje názory rešpektuje, nezdieľa ich. Želá si asexuálny svet, pokojne plný androidov. Homosexuáli možno majú svojho premiéra, feministky, homosexuáli, satanisti a ostatní liberálni vyvrheli dostali svoju prezidentku. Dokonca aj elektroasexuáli ju volia. No ak niekomu záleží na osude ľudstva menej ako na pocite, vyvolanom masmédiami, tak by podľa mňa nemal (mať možnosť) voliť. Veď uprednostniť pred človekom robota, to je vyslovene protiľudské. I keď záleží, pred ktorým človekom.

Niektoré ženy si kúpia aj auto podľa farby. Racionálny človek sa rozhodne na základe parametrov ako spotreba, bezpečnosť, rozmer, cena atď. Následne som poukázal na nerovnocennosť našich názorov na politiku, tak ako nie sú rovnocenné v oblasti umenia (najmä výtvarného, ktoré vyštudovala a praktizuje). Zdôraznil som, že každý má právo na nesprávny názor, ale nekorigovať ho faktami je kontraproduktívne a vypovedá to o ignorantstve, egoizme až solipsizme. Na záver som argumentoval, že Macron je tiež sympatický a asi by ho vo Francúzsku volila. Dodal som skadiaľ vyšiel, citoval som Financial Times a ich článok Emmanuel Macron’s Rothschild years make him an easy election target. Ale veď kto by naňho strieľal. Naopak strieľajú gumenými projektilmi demonštrantom naschvál do očí. Poslal som kamarátke aj obrázok s logami Progresívneho Slovenska a Spolu, aj s predlohami, logami Rockefellerovho grantu ideo.org a nórskych a EEA grantov. Spýtal som sa, či by teraz bola s voľbou spokojná. Odpoveď na otázku mi dodnes neprišla. Mimochodom, to, že Macron chce reformovať EÚ s Čaputovou, len poukazuje na ich sponzorsko-ideologickú spriaznenosť.

Prípad štvrtý a piaty

Ďalším prípadom je kamarát, ktorý volil v prvom kole Martina Daňa, v druhom kole Čaputovú. Nepresviedčal som ho, aby nešiel v druhom kole voliť, aj sám písal, že asi nepôjde. Keď som sa ho udivene pýtal, prečo ju volil, keď vie, aký fejk je a kto je za ňou, odpísal, že z trucu. Z akého trucu, preboha? Veď vyskakovala na Youtube, v telke bola najviac, na Facebooku tiež. Ozaj penetrácia čo to dá. A v červených šatách ako babylonská šľapka. Tlačená médiami. Tak z akého trucu? Nuž, iracionálni môžu byť aj muži. Posledným prípadom, ktorý ledva stojí za zmienku, je bývalý kamarát. Po výzve na mojom profile adresovanej aj osobne v pošte, sa so mnou bez slova prestal kamarátiť, dokonca ma nazval Mr. Hoax. Tu je text spomínanej výzvy:

Hoci viem, že je to o emóciách, mám na voličov Čaputovej jednu prosbu. Keď absolútne nesledujete politiku alebo čítate len Denník N, Týždeň, Aktuality a Sme, skrátka fejkstrím, prípadne rezaný s bulvárom, NEchoďte VOLIŤ V 2. KOLE SOROSOVU HANDRU. A to ešte z trucu, aby ste nevolili smeráka (hoci Šefčovic členom Smeru nie je, len má ich podporu ako človek, ktorý aj niečo v živote dokázal, aj keď je to eurobyrokrat). Alebo preto, lebo vám to poradí nejaký kamarát, tiež hltajúci falošné správy mediálnych domov. Keď budete vy alebo vaši blízki na východnom fronte, prípadne tu budú vybuchovať americké vojenské sklady, potom už bude dosť neskoro. NECHOĎTE VOLIŤ, to vy ste nám dali vyberať medzi dvoma zlami.“ Keď som ho ako bývalého kamaráta konfrontoval v sms, nemal na to, aby mi odpísal. Je to zbabelec a presne preto ju volil. Lebo všetci. Ani netušia, že Kiskov syn podniká s palivom NATO po záruke, a po výbuchu vo firme Bochemia na Morave presťahoval sklad na Slovensko. Netušia a je im to jedno, ignorantom. Uvidíme, čo vyrastie z Čaputovej dcér.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Karol Kardoš

Pridaj komentár

  & Časopis