Čo vám prináša decembrové číslo Zem&Vek

Hlavnú tému koncoročného čísla sme nazvali príznačne KLIMANÁBOŽENSTVO:

Greta Thunbergová je len špičkou ľadovca. Zneužitým maskotom, ktorý slúži záujmom určitých kruhov v rámci nadnárodného kapitálu. Tých, ktoré chcú zarábať na „ekologických riešeniach“. Paradoxne si bez problému podá ruku s prezidentom Barackom Obamom, ktorý rozpútal niekoľko vojnových konfliktov, spojených (tak ako všetky vojny) s masívnou devastáciou životného prostredia. Ekologickí fanatici neustále omieľajú mantru o znižovaní uhlíkovej stopy a spotreby fosílnych surovín, pričom ignorujú komplexnosť klimatických zmien a reálne problémy, ako je rozširovanie invazívnych druhov, pokles diverzity, či skutočnosť, ža krajina stráca schopnosť zadržiavať vodu. Autá na benzín by chceli nahradiť elektromobilmi, ktoré v konečnom dôsledku predstavujú ešte väčšiu záťaž. Alebo hlásajú absurdné teórie o znižovaní populácie, odmietaní plodiť deti, či dokonca o riadených samovraždách. Takisto o zakázaní mäsa a živočíšnej výroby. Vo Švédsku sa už experimentuje s vegánskymi škôlkami, pričom chýbajú jednoznačné dôkazy, že malé deti vo vývoji si vystačia s rastlinnou stravou. V mene záchrany planéty by sme sa mali vzdať pomaly všetkého, vrátane našej slobody. Skutočným riešením je však hľadanie novej rovnováhy medzi ľudskou civilizáciou a prírodným prostredím. Žiadne jednoduché skratky nefungujú.

Z obsahu vyberáme:

Každá minúta nádhery

Zachráni nový prezident zbedačenú Argentínu?

Sorosova spoveď: Podporoval aj Čaputovú

Rusi už odmietli voziť Američanov do vesmíru

Lajčák svojvoľne ponúka USA rozmiestnenie ich armády na území SR

NAKA vypočúvala admina Zomri Valoviča

Srbsko dáva NATO i Bruselu najavo svoju nezávislosť

Hon na nezávislých novinárov – novodobé politické procesy

Volebná kampaň v znamení manipulácií

Japonsko-čínsky súboj o africké trhy

Nová Grétina tvár

Zabi sa, zachrániš planétu!

Potrebujeme zmeniť civilizáciu, nie vymeniť jeden druh auta za druhý

MUDr. Gustáv Solár: Vyvinúť liek proti rakovine je rovnaká hlúposť, ako vyvinúť liek proti gravitácii

Kampaň americkej ambasády – zásah do našej suverenity

Tajomný let Rudolfa Hessa

Geoinžiniering – cielené zmeny atmosféry

Bez masky: Josep Borrell

Mozog ako holograf

Vyštudovaný liečiteľ: Aj vykonané zlo sa odrazí na zdraví

Bard z GREXABAT (rozhovor s Mariánom Greksom)

Pavučina: Irena Bihariová

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár