Čo vám prináša Zem&Vek v januári 2020

Obrázok: Zem&Vek

Mesačník Zem&Vek vychádza od nového roka v svetlejšom, pozitívnejšom dizajne. Okrem toho prináša dve nové rubriky: Svetlé správy – pozitívne udalosti z domova a zo sveta a Poludníky a rovnobežky – cestovateľský zápisník našej spolupracovníčky Karolíny Kašpaříkovej.

Témou januárového čísla je Voľná energia:

Génius Nikola Tesla prišiel s myšlienkou využiť energiu vákua alebo priestoru ako fakticky večného zdroja energie. Či je niečo také technicky možné, a či tzv. voľná energia reálne existuje, nie je dodnes stopercentne dokázané, i keď existuje množstvo sľubných pokusov. Rôzni výskumníci, vedci a vynálezcovia sa pokúšajú zostrojiť zariadenia, ktoré by sa napojili na takýto večný zdroj, alebo by využívali aj iné, prakticky nevyčerpateľné zdroje – magnetické pole, vodu, či studenú fúziu, čo by mala byť jadrová reakcia za izbovej teploty. Akýkoľvek výrazný úspech na tomto poli, ak by viedol k sériovej výrobe, by radikálne zmenil podobu našej civilizácie. Znamenal by energiu prakticky zadarmo, respektíve za dramaticky nižšie náklady oproti dnešku. Bol by to koniec veľkých energetických monopolov, ľudia a komunity by dokázali fungovať energeticky sebestačne, bez závislosti od systému. Práve preto existujú závažné podozrenia, že snahy o výskum týmto smerom sú zámerne brzdené, autori vynálezov zastrašovaní, myšlienky na voľnú energiu potláčané a zosmiešňované. Nejde tu však o žiadne perpetuum mobile, tento koncept neporušuje známe fyzikálne zákony. Porušuje však záujmy tých, ktorí sa nás snažia ovládať a najradšej by vlastnili všetko, čo sa nachádza na planéte. Voľná energia by pritom mohla byť jedným z predpokladov vytvorenia spravodlivejšej spoločnosti.

Z obsahu ďalej vyberáme:

SLOVANAKIA

Bude z T. E. Rostasa novodobý politický väzeň?

Nácvik vojny proti Rusku

Zem&Vek niekoľkonásobne predstihuje mainstream

Čaputová dovolenkovala za štátne peniaze

Vlna farebných revolúcií bude pokračovať aj v novom roku

Britskí konzervatívci môžu dotiahnuť brexit do konca

Prečo progresívci prichádzajú s „komisiami pravdy“?

Nové technológie narážajú na odpor

Vynálezca magnetického motora čaká na svoje uznanie

Jadrová fúzia ako underground fyziky

Martin Lacko: Globalisti sa nám snažia vnútiť svoje videnie histórie

Denník N šíri vo veľkom propagandu na školách

Fašizácia Ukrajiny včera a dnes

Čipovanie ľudí už dávno nie je konšpirácia

Pavučina: Alojz Hlina

Rodičovská starostlivosť zvierat

O energii, vibráciách a ceste k vnútornej slobode

Treba zmeniť naše vnímanie vlastníctva

Prečo už dnešná pšenica viac škodí ako prospieva

Pyramídy, sfingy a záhady starého Egypta

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár