Čo vám prináša Zem&Vek v júni 2020

Obrázok: Zem&Vek

Júnové číslo časopisu Zem&Vek je venované téme KRACH, alebo začínajúcej hospodárskej kríze a jej dopadom na naše každodenné životy:

Hospodársku krízu, ktorá v novodobej histórii nemá obdobu, nespôsobil koronavírus. Skutočnosť, že národné ekonomiky na pár mesiacov spomalili na minimum, by sama o sebe nehrozila vyvolaním dlhodobých problémov, nebyť toho, že celý systém je už dávno chorý. Tak ako na COVID-19 umierajú pacienti s pridruženými diagnózami, je teraz v kritickom stave aj neduživá svetová ekonomika. Tá už desaťročia trpí neúnosným zadlžovním, vyčerpávaním prírodných zdrojov, vytváraním peňazí z ničoho, nadmernou globalizáciou, či prehlbovaním majetkovej priepasti medzi chudobnejúcimi masami a úzkou skupinou superbohatých. Tí aj teraz ešte viac bohatnú, kým bežní ľudia prichádzajú o prácu. Výnimočnosť tejto krízy spočíva v tom, že ide o definitívny krach dlhodobo neudržateľného systému. Nahradený môže byť rozumnejšou a spravodlivejšou ekonomikou, alebo centrálne a technokraticky riadenou totalitou. Západná civilizácia žila na dlh, čo ju teraz dobieha. V každom prípade budeme musieť žiť skromnejšie a úspornejšie. Zároveň je tu však príležitosť vytvoriť niečo rozumnejšie, trvácnejšie a spravodlivejšie.

Z obsahu vyberáme:

COVID-19 nás sužuje, ale Veľký brat oslavuje

Svetová tlač spochybňuje karanténne opatrenia

Bill Gates: Zaočkujeme sedem miliárd ľudí

NATO sa pripravuje na druhú vlnu koronavírusu

Youtube maže kritikov WHO

Čoraz viac Slovákov odmieta vakcínu

Odpor voči Matovičovi narastá

Beblavý zarába na koronavírusovej kríze

Taliani sa búria proti svojmu premiérovi i Bruselu

Pokrytec Lipšic – ideálny prokurátor pre dnešnú koalíciu

Táto kríza bude iná, možno trvalá

Ako vystúpiť z kruhu dlhov

Všetci chudobnejú, miliardári bohatnú

Zdravotníctvo na pokraji kolapsu

Svet už nikdy nebude ako pred krízou

Bývalý policajný prezident stúpil Havlovi na otlak

Vláda chce zaviesť otvorenú totalitu

Španielska chrípka i dnešná epidímia sa rovnako zneužívajú

Pavučina: Pavel Traubner

AIDS – Skutočná pandémia ohrozujúca ľudstvo

Plazy a ľudia

Mystérium včely

Revolučné nacistické zbrane

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár