Čo vám prináša Zem&Vek v marci 2020

· Čas čítania: 2 min.

Marcové číslo časopisu, ktoré nedávno odišlo do tlače, je venované téme mesiaca Despotizmus globálnych korporácií:

Obchodníci korumpovali panovníkov už v stredoveku, stále im však boli podriadení. Otec koncepcie kapitalistickej trhovej ekonomiky, Adam Smith, varoval pred koncentráciou kapitálu a vznikom veľkých korporácií, ktoré by mohli slobodný trh pochovať. Sila nadnárodných spoločností však postupne narastala, dnes sú to ony, komu sú podriadení politici. Národné štáty sú príliš slabé na to, aby odolávali ich nesmiernej finančnej moci. A tak sú to dnes korporácie, kto si diktuje podmienky pre zriadenie miestnych výrobných prevádzok, z ktorých však vyvezú zisky do daňových rajov. Ovplyvňujú všetko, od produkcie potravín, cez médiá, školstvo, zdravotníctvo, až po politiku. Politikov si buď kúpia, alebo ich vrcholoví manažeri priamo vstupujú do verejných funkcií. A niektoré majú na svedomí priamo ľudské životy. Najväčšia vojenská moc na svete, armáda USA, obsadzuje územia a zdroje tam, kde to vyhovuje potrebám kapitálu. Podobne ako keď v časoch Tretej ríše americké korporácie sponzorovali Hitlerovu vojenskú mašinériu a bohatli na utrpení európskeho obyvateľstva, vrátane židovského.

Z obsahu vyberáme:

Večnosť je tu a teraz

Koronavírus môže byť selektívnou biologickou zbraňou

Strašenie pandémiou

Soros dá miliardu na globálnu sieť univerzít

Vlna násilia v berlínskej no-go zóne

Lipšic z politiky nikdy neodišiel

Matovič – demokrat, alebo psychopat?

NAKA začala stíhať Havrana

Veľká Británia musí po Brexite zvládnuť riziko rozpadu

Zrodenie nadnárodnej chobotnice

Planéta je ich ohriskom, zákon pre ne neplatí

Americká armáda ako bezpečnostná služba súkromného kapitálu

Sociológ Petr Hampl: V istom zmysle máme späť stredovek s degenerovanými elitami

Penta a Eset – sponzori propagandy

USA – svetový rekordér v politických vraždách

Osem najbohatších rodov dusí celý svet

Pavučina: Rastislav Káčer

Medzidruhová komunikácia

Osada, ktorá vstala z mŕtvych

Bioterapia – liečenie živou

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár