Čoraz viac Nemcov nachádza nový domov, pokoj a pocit bezpečia v Maďarsku

· Čas čítania: 5 min.
foto: wikipedia

Počet obyvateľov Nemecka sa nebezpečne približuje k osemdesiatim štyrom miliónom. Od roku 2015 stúpol na aktuálnych 83.671.652. Toľko ukazujú v čase písania týchto riadkov tzv. Populačné hodiny na webovej stránke https://www.worldometers.info. O ne, a nielen o údaje Spolkového štatistického úradu Destatis, sa opiera aj nezávislá organizácia World Population Review, ktorá vyčísľuje dnešný populačný stav v najľudnatejšej krajine Európy (mimo Ruska) na 83.692.004.

„Nových Nemcov“ pribúda …

 Nemecká vláda prichádza doma i v zahraničí o dôveru v nestrannosť štatistík, ktoré chrlia inštitúcie spadajúce pod kontrolu štátu o masách legálnych a nelegálnych migrantov. Rozdiely medzi evidovanými a neevidovanými prišelcami sa pohybujú rádovo v státisícoch. Metodika zhromažďovania, vyhodnocovania a zverejňovania údajov o nezvaných a zvaných, ako i registrovaných a neregistrovaných novopríchodzích z Afriky a Ázie sa v rôznej miere upravuje. Vždy podľa toho, ako si to vraj vyžadujú záujmy štátu. V hre sú i vyššie záujmy, ktoré Spolková republika po roku 1945 úslužne zohľadňuje.

Ani výber, štruktúrovanie a obsah spravodajstva, ktoré poskytuje svetu mediálny dom Deutsche Welle, nemôže byť vyvážený a objektívny. Je mediálnym inštrumentom štátu a nemôže sa protiviť vitačskej ideológii vlády. Vďaka zameraniu na viacjazyčné informovanie zahraničného publika, ktoré si vyžaduje viac než bigotnú slniečkársku propagandu, akou sú kŕmení Nemci doma, sa Deutsche Welle smie vyjadrovať o niečo otvorenejšie.

17. januára zverejnil portál Deutsche Welle správu Spolkového štatistického úradu, že počet obyvateľov Nemecka dosiahol rekordnú výšku. Hneď v podtitulku ale podotkol, že rast bol dosiahnutý iba v dôsledku migrácie a obavy zo starnutia obyvateľstva preto pretrvávajú. Varoval, že „bez prírastkov z migrácie by obyvateľov ubúdalo„. Článok, určený zahraničnej verejnosti, nepoužíva nemecký propagandistický slniečkársky výraz „utečenci“ („refugees“), ale migranti. Môžu tak byť posudzovaní na rovine pracovných síl a velebení ako spasitelia nemeckého dôchodkového systému. Spolková vláda uľahčuje a urýchľuje tento rok vydávanie pracovných víz pre kvalifikovaných záujemcov o prisťahovanie, čím ale necháva verejnosť v mylnej domnienke, že masová migrácia bude regulovaná a selektívna. V skutočnosti sa vláda nezaväzuje k zastaveniu prílevu afro-ázijských žiadateľov o ochranu najrôznejšieho druhu. Budú naďalej zaplavovať Nemecko, a to nie kvôli tomu, aby prišli pracovať, ale v prevažnej miere bezprácne žiť, poberať dávky a hostiteľskú krajinu na svoj obraz prevychovávať.

Už spomenutý portál www.worldometers.info ilustruje prudký vzostup prisťahovalectva počínajúc rokom 2015 v tabuľke, kde si môžme okrem iného zrátať každoročné čisté prírastky migrantov Migration (net). (Tohtoročné sú očakávaným odhadom, pričom skutočný stav bude asi vyšší). Uvedené počty sú ohromujúce. Vyše dvojmiliónový prírastok počtu obyvateľov, dosiahnutý výlučne prisťahovalectvom, sa znásobí, keď sa začnú do Nemecka hrnúť rodinní príslušníci a príbuzenské klany migrantov, pretože na to budú mať nárok.

 

https://www.worldometers.info/world-population/germany-population/

 

… a „starých“ ubúda

Vysoké prírastky exotických cudzozemcov´radikálne menia životné podmienky v Spolkovej republike. Málokde k lepšiemu. Tlak na prispôsobovanie sa Nemcov votrelcom je enormný. Pre mnohých neznesiteľný. Státisíce Nemcov opustili po roku 2015 vlasť a hoci im štátna propaganda pripisuje profesionálnu motiváciu k vysťahovaniu, neraz ich doháňa k zúfalstvu a k odchodu strata pocitu bezpečnosti a domova.

Potvrdzujú to nemeckí odídenci do Maďarska. Nemecké vysťahovalectvo do krajiny papriky a čardášov má dlhé historické korene. Siahajú do XVIII. storočia a nemeckú národnostnú menšinu v dnešnom Maďarsku tvoria aj potomkovia niekdajších švábskych a iných vysťahovalcov. Boli to zväčša remeselníci a roľníci, ktorí prichádzali na pozvanie uhorských kráľov osídľovať dolnouhorské územia po vytlačení osmanských dobyvateľov.

Súčasná nemecká prisťahovalecká vlna do Maďarska sa zdvihla v lete 2015, keď Nemci začali utekať pred – ako ich vnímali – novodobými dobyvateľmi z Blízkeho východu. Počty takýchto tzv. Nových Nemcov, ako ukazuje tabuľka, neklesajú. Mení sa len zloženie votrelcov v prospech Afričanov a OSN upozorňuje Európu, že ich bude pribúdať.

Úmerne tomu stúpnu počty Nemcov presúvajúcich sa do Maďarska. Tamojšie médiá interpretujú exodus Nemcov ako logický následok zhoršovania kvality života v Nemecku. Maďarský mediálny portál Daily News Hungary publikuje z času na čas informácie o presídlencoch z Nemecka. V jednej z takých reportáží, ktorú si možno prečítať tu, si nemeckí novousadlíci pochvaľujú pokoj a pocit bezpečia v domovoch, ktoré si vytvárajú v okolí Balatonu. Odkaz na videorepotráž z oblasti Balatonu na platforme YouTube (v maďarčine s anglickými titulkami) je tu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Aj9y1nuzcsw

https://www.zemavek-eshop.sk/produkt/rocne-predplatne-2020-januar-december/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Nie som si istý, či práve útek do Maďrska je pre nemcov riešením. Historicky Uhorsko bolo cieľom mnohých nemcov. V stredoveku utekali protestanti pred rekatolizáciou. Na druhej strane maďari tiež nie sú práve naroodm, ktorí by mal v láske prisťahovalcov a ani v stredoveku tam nemcov v láske moc nemali čo ho dôkazom je to,že kým napr. na Slovensku prvláda protestanstvo vo forme augsburskeho (tj. nemeckého) vyznania, maďarskí protestanti kvoli nesympatiám k nemcom naopak preferujú švajčiarsky kalvinizmus.
    Príchod pár tisíc bohatých nemeckých dochodcov skupujúcich chaty na Balatóne je pre Maďarsko vítaným zdrojom príjmov, ak by s aale exodus nemcov k Balatónu rapídne zvýšil a nebodaj by do Maďarska začali chodiť aj mladé rodiny s deťmi, už by sa k tomu maďari tak pozitívne nestavali a príchodzí nemci by skôr či neskor dostali rovnako na výber ako slovania a rumuni v Maďarsku pre dnimi. Buď úplna asymilacia a stať sa maďarmi alebo odísť. Inými slovami takýto exodus nemcov vyvolaný islamizáciou Nemecka v Maďarsku a všade inde kam nemci v snahe sa zachrániť újdu vyvolá v buducnosti konflikty. Obávam sa že toto je presne to s čím autori masového prisťahovalectva z Afriky a Ázie do Nemecka počítajú.

Pridaj komentár