Rostas o jeho obvinení: COSA NAKANOSTRA

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Dňa 9.10.2019 som ako šéfredaktor Zem&Vek a riaditeľ vydavateľstva Sofian spolu s mojim právnym zástupcom JUDr. Ľubomírom Hlbočanom na protiextrémistickom oddelení NAKA naštudoval vyšetrovací spis. V súlade s postupom sme navrhli vypočuť a klásť otázky neoprávneným znalcom ad hoc J.Plichtovej a M.Szabóvi. Plichtová sa okrem iného vyjadrila, že keďže vo svojom článku Rostas nespomína holokaust, znamená to, že ho popiera. Táto veta jej posudku sa stala hitom v médiách poukazujúcim na návrat politických procesov.

Článok pokračuje pod reklamou.


V tomto duchu sa vyjadril aj predseda trestno-právneho kolégia Najvyššieho súdu SR JUDr. Štefan Harabin. Ten ostro odsudzuje tento proces ako politický akt záujmových skupín, ktoré zastupuje prokurátor Tomáš Honz, vyšetrovateľ Sivko alebo Plichtová a Szabó, ktorí vypracovali posudky v rozpore s ich oprávnením. Harabin navyše dodáva, že je nehoráznosťou, aby sa o týchto skutočnostiach T. E. Rostas dozvedal z médií a dodáva, že všade v civilizovanom svete platí Iura novit curia, „súd pozná právo“. Teda vyšetrovateľ, prokurátor a súd vykladá, čo je extrémizmus a nie Plichtová. Celý proces označuje ako účelovú politickú machináciu zakrývajúcu (od momentu prepadnutia Rostasovej rodiny so samopalmi) nehorázne prešľapy a krytie trestnej činnosti súvisiacej s kauzou Gorila generálnym prokurátorom Čižnárom. Ten bol podľa Harabina o nahrávke a prepojení bývalého generálneho prokurátora D. Trnku s podnikateľalom M. Kočnerom informovaný, ale kryl to. Zastrašovanie a prepad Rostasa a jeho rodiny v čase objavenenia mŕtvol J.Kuciaka a M.Kušnírovej v noci z 25. na 26.február 2018 slúžilo len na odpútanie pozornosti verejnosti. Rovnako teraz Čižnár brzdí nástup trestnoprávnej zodpovednosti Trnku zavádzaním polície tým, že Trnku minimálne pol roka zbavoval neexistujúcej mlčanlivosti. Trnku totiž nebolo treba zbavovať mlčanlivosti, pokiaľ ide o jeho rozhovor s Kočnérom z roku 2014, lebo ide o korupčno-úplatkársky rozhovor dvoch páchateľov trestnej činnosti a nie výkon služobnej povinnosti prokurátora. Čižnár práve preto, aby odpútal pozornosť od jeho evidentného zlyhania pri stíhaní Trnku a už dlhodobého zahmlievania celkovej trestnej činnosti vyplývajúcej z Gorily v rámci monokracie, podal zjavne politickú obžalobu na Rostasa za citáciu Štúra, aby sa kompenzačne zapáčil fašistickým ultraliberálom v médiách, dodal Harabin.

Bývalý prezident policajného zboru SR, generál Tibor Gašpar toto prepadnutie a použitie samopalov ostro odsudzuje a označuje za neprimerané prekročenie právomocí verejného činiteľa so zámerom zastrašovať šéfredaktora Z&V. K aktuálnemu prípadu sa vyjadril advokát šéfredaktora Z&V, JUDr. Ľubomír Hlbočan, ktorý sa svojho času zviditeľnil v kauze amnestie. Spor SR vs rušenie amnestií na Európskom súde pre ľudské práva vyhral. Obhajca T.E.R. uvedenú správu komentoval tak, že obžaloba je paranolmálny jav v slovenskom práve a každý, kto sa pod takéto niečo podpíše, by mal byť superarbitrovaný pre blbosť.

Na záver stanovisko T.E.Rostasa: „V zásade ma už od samotného začiatku tohto procesu potešuje fakt, ako sa vykonštruované nezmysly propagandy progresívneho liberalizmu dostávajú do prudkého kontrastu s mienkou drvivej väčšiny našej spoločnosti a národa. Dôležitým je, aby si aj na základe tohto absurdného prípadu Slovenky a Slováci vo voľbách 2020 dobre rozmysleli, či chcú svojim hlasom podporiť novú normalizáciu, útlak, cenzúru a likvidáciu ľudí s iným názorom na dianie vo svete okolo nás.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár