COVID-19 podľa britských odborníkov nespĺňa kritériá pre závažné infekčné ochorenie (HCID)

Od 19. marca 2020 britský Poradný výbor pre nebezpečné patogény (ACDP) už neodporúča zaraďovať COVID-19 do zoznamu infekčných chorôb so závažnými dôsledkami (HCID) – z dôvodu nízkej úmrtnosti. Informácia sa uvádza na oficiálnej webovej stránke britskej vlády www.gov.uk.

V januári 2020 bolo vydané predbežné odporúčanie klasifikovať COVID-19 ako HCID (High consequence infectious disease). Vychádzalo sa z informácií dostupných v počiatočných fázach prepuknutia infekcie. Teraz, keď sú k dispozícii novšie dáta, naznačujúce nízku úmrtnosť, COVID-19 dostal štatút pravidelného sezónneho akútneho respiračného ochorenia. Reštrikčné opatrenia však ostávajú v platnosti, len sa koronavírusu prisudzuje nižšia nebezpečnosť, čo znamená, že pacienti môžu byť prijímaní aj v menej vybavených zdravotníckych zariadeniach, ako tomu bolo doteraz.

Najviac slobodomyseľne sa k infekcii stavajú naďalej v Holandsku a Švédsku.

Holandský premiér Mark Ruth vo svojom prejave k krajanom okamžite uviedol, že väčšina z nich bude vírusom infikovaná. Ak je osoba infikovaná, ale uzdravená bez vážnych následkov, bude mať imunitu. Ak existuje veľa takýchto ľudí, budú tvoriť všeobecnú imunitu. Zníži sa tým pravdepodobnosť, že vírus ovplyvní zraniteľných starších ľudí a ľudí so zníženou imunitou.

Švédi sa voľne pohybujú v rámci svojej krajiny, robia pracovné cesty, pracujú v školách, umožňujú hromadné stretnutia až 500 účastníkov v rámci súkromných a podnikových akcií a až 50 účastníkov pri otvorených spoločenských podujatiach.

Zdroje:

https://www.ar25.org/article/velykobrytaniya-bilshe-ne-vvazhaye-koronavirusnu-hvorobu-covid-19-infekciynym

https://www.gov.uk/guidance/high-consequence-infectious-diseases-hcid

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár