Ďalšia propagácia kanibalizmu: Podľa švédskeho profesora by sa mŕtvoly mali konzumovať

Tagged With: , , , 1 Comment

Nie je to tak dávno, čo sme priniesli článok o tom, ako sa postupne, v rámci Overtonovho okna, začína na Západe budovať pozitívnejší imidž kanibalizmu (https://zemavek.sk/buraju-dalsie-tabu-kanibalizmus/). Overtonovo okno je metóda sociálneho inžinierstva, keď sa postupnými krokmi spracuje verejná mienka tak, že sa niečo, čo je spočiatku spoločensky absolútne neprijateľné (homosexualita, pedofília…) stane najprv tolerovaným, neskôr akceptovaným a napokon legalizovaným. V početných článkoch o Overtonovom okne (stačí si tento výraz zadať do internetového vyhľadávača) sa táto metóda vysvetľuje práve na kanibalizme, aby sa na ilustráciu použil čo najviac absurdný príklad.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Lenže dnešná neoliberálna spoločnosť je absurdná natoľko, že propagácia kanibalizmu sa už stala realitou. Profesor behaviorálnych štúdií a šéf Centra spotrebiteľského marketingu na Stockholmskej vysokej ekonomickej škole Magnus Söderlund v rozhovore pre švédsku televíziu TV4 uviedol, že spaľovanie mŕtvol je neekologické kvôli zvýšenej tvorbe CO2. Pochovávanie do zeme je zase neekonomické, nakoľko ceny pozemkov všade na svete stúpajú. Söderlund preto odporúča prejsť na konzumáciu a priemyselné spracovanie nebožtíkov. Tvrdí, že aj zvieratá v čase krízy konzumujú mŕtve telá jedincov svojho druhu a rámci ekologickej krízy by sme tak mali robiť aj my, zbaviac sa „predsudku“ o jedení ľudského mäsa.

Zdroj: Sputnik

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.
One Response to "Ďalšia propagácia kanibalizmu: Podľa švédskeho profesora by sa mŕtvoly mali konzumovať"

Pridaj komentár

  & Časopis