Ďalšie dôkazy, že vírus vznikol v USA

foto: archív

Svetoví odborníci stále hľadajú pôvod koronavírusu COVID-19, snažia sa zistiť, kde, prečo a za akých podmienok vznikol. Základných verzií nie je veľa, vlastne sú iba dve. Podľa prvej, koronavírus má prírodný pôvod a vznikol „z vlastnej iniciatívy“, ako mnohé iné nákazy. Podľa druhej, bol vyvinutý v laboratóriu a buď náhodou, kvôli lajdáckosti či nedbanlivosti, alebo aj zámerne „vypustený na slobodu“.

Viacerí odborníci diskutujú o tom, v ktorej krajine bol tento vírus vyvinutý, a väčšina z nich sa prikláňa k názoru, že bol vyprodukovaný v jednom z amerických tajných laboratórií…  Podobný názor o „americkej produkcii“ zdieľajú aj analytici kanadského portálu Globalresearch.ca.  Túto špecializovanú webovú stránku prevádzkuje Centrum pre výskum globalizácie Michela Chossudovského.  Michel Chossudovský /nar. 1946/ je kanadský ekonóm, autor teórie sprisahania. Je emeritným profesorom ekonómie na univerzite v Ottawe a prezidentom a riaditeľom Centra pre výskum globalizácie /CRG/.
Autor článku „COVID-19: Further Evidence that the Virus Originated in the US“ /„COVID-19: Ďalšie dôkazy, že vírus vznikol v USA“/ Larry Romanoff nadväzuje na svoj predošlý článok a pripomína, že japonskí a taiwanskí epidemiológovia a farmakológovia zistili, že nový koronavirus by mohol mať pôvod v USA, pretože je to jediný štát na svete, kde objavili všetkých päť typov vírusu. V čínskom Wuhane objavili len jeden z týchto typov, čo z Číny robí, ako uvádza autor, analógiu istej „vetvy“, ktorá nemôže existovať samostatne, ale musela vyrásť z nejakého „stromu“. Tým jasne dáva najavo, že koronavírus nemá pôvod v Číne, ale v USA a je iba jednou „vetvou“ vírusu, korene ktorého sa nachádzajú v Spojených štátoch, krajine pôvodu https://www.globalresearch.ca/covid-19-further-evidence-virus-originated-us/5706078 .

„Taiwanský lekár podotkol, že v auguste roku 2019 USA postihla vlna pľúcnych pneumónií a podobných ochorení, ktoré Američania spájali s „vyparovaním“ elektronických cigariet, symptómy a stavy ktorých však nemohli vysvetliť vplyvom elektronických cigariet. Už vtedy sa vedci obrátili na amerických úradníkov s podozrením, že pravdepodobne to bolo spôsobené koronavírusom, avšak ich varovania boli ignorované. Bezprostredne na to vypukla epidémia „elektronických cigariet“, uvádza autor článku. Pripomenul, že sa v septembri 2019 občania Japonska nakazili na Havajských ostrovoch. Boli to ľudia, ktorí predtým nikdy v živote neboli v Číne, nakazili sa určite na území USA a dávno predtým, ako infekcia vypukla vo Wuhane. Stalo sa to krátko po uzatvorení amerického strediska Fort Detrick (štát Maryland). Vtedy to však vysvetlili negatívnym vplyvom elektronických cigariet a vapeov.

Autor článku pripomenul, že sa v čínskych médiách neskôr objavil aj ďalší článok na túto tému, spestrený ďalšími podrobnosťami. Napríklad, sa v tomto článku uvádzalo, že päť zahraničných „športovcov“ alebo príslušníkov personálu, ktorí navštívili Wuhan počas Svetových armádnych hier (18. – 27. októbra 2019) boli hospitalizovaní vo Wuhane kvôli tomu, že boli nakazení neznámou infekciou…
V tomto článku je jasné vysvetlenie, že sa „kópia“ vírusu do Wuhanu mohla dostať iba zo Spojených štátov, preto je to vlastne „vetva“, ktorá nemohla vzniknúť samostatne, pretože nemala „semeno“. Bola to iba nová „odroda“, ktorá sa vyčlenila z pôvodného „kmeňa“ a tento „kmeň“ existuje iba v USA. Autor pripomína, že viacerí odborníci sa domnievajú, že koronavírus bol úmyselne „exportovaný“ do Číny, ale zatiaľ to nik nepotvrdil…

Larry Romanoff predpokladá, že ak niektorí členovia amerického družstva boli nakazení vírusom v následku vypuknutia epidémie v domácom stredisku Fort Detrick a kvôli dlhšej inkubačnej dobe boli ich symptómy veľmi slabé, títo športovci sa mohli počas Svetových vojenských hier v čínskom Wuhane (18. – 27. októbra 2019) zúčastniť na exkurziách po meste a potenciálne tak nakaziť tisíce obyvateľov Wuhanu. Autor článkov prízvukuje, že mnohí nakazení takýmto spôsobom Číňania potom namierili na tržnicu s darmi mora, kde nakazili ďalších krajanov a epidémia sa začala šíriť, ako lesný požiar…

Daniel Lucey, expert pre infekčné ochorenia Georgetown University vo Washingtone v článku, zverejnenom v časopise „Science“ (“Veda“), tvrdí, že prvá infekcia u človeka vznikla v novembri 2019 – číže nebolo to v čínskom Wuhane. Niektoré skupiny výskumníkov hovoria dokonca, že infekcia vypukla už 18. septembra 2019. Mnohí vedci a iní odborníci tvrdia, že sa tržnica darov mora vo Wuhane nemohla stať pôvodcom šírenia nového vírusu po celom svete. Autor článku poukazuje na to, že napríklad, samotná dynamika tých prvých prípadov, ktorú zverejnil odborný časopis The Lancet, svedčí o tom, že epidémia vypukla úplne na inom mieste.
Pripomína tiež, že bezprostredne predtým USA úplne zatvorili hlavné biologické laboratórium americkej armády vo Fort Detrick, štát Maryland, kvôli chýbajúcim garanciám, že z tohto strediska nemôžu uniknúť patogénne mikroorganizmy. Podľa prísneho nariadenia, všetky práce v tomto stredisku boli zastavené. Ako podotýka autor článku, hneď na to vypukla „epidémia elektronických cigariet…“ Prízvukuje, že keďže sa vírus rozširuje po celej planéte s kozmickou rýchlosťou, verejnosť a odborníci doposiaľ hovorili iba o tržnici s darmi mora vo Wuhane a považovali ju za pôvodcu vypuknutia epidémie. Ale popisy prvých klinických prípadov, ktoré zverejnil odborný časopis The Lancet, úplne vyvracajú túto hypotézu. V článku, ktorý napísala skupina skúsených čínskych vedcov z niekoľkých inštitúcií, sa uvádzajú podrobnosti o prvých 41 hospitalizovaných pacientoch, u ktorých bola potvrdená infekcia, ktorá dostala názov nový koronavírus roku 2019  – COVID-19.

Ako uvádzajú autori článku, v prvom prípade pacient ochorel 1. decembra 2019 a nebolo potvrdené, že mal nejaké spojenie s tržnicou darov mora. Vedci poukázali na to, že nie sú informácie, žeby prvý pacient bol v nejakom spojení s ďalšími. Údaje, ktoré zozbierali vedci, svedčia o tom, že 13 zo 41 pacientov vôbec nemali žiaden kontakt s tržnicou darov mora. Čínske orgány uviedli, že symptómy nákazy u prvého pacienta objavili 8. decembra 2019 a tržnicu darov mora zatvorili 1. januára 2020.

Daniel Lucey prízvukuje, že ak sú tieto údaje presné, k prvým prípadom nakazenia ľudí došlo v novembri vlaňajšieho roka, ba dokonca aj skôr, pretože medzi nakazením a vzniknutím symptómov je istá inkubačná doba. Podľa neho, vírus sa na inkriminovanú tržnicu dostal ešte predtým, ako sa rozšíril z tejto tržnice. „Čína si uvedomila, že epidémia nevznikla na tejto tržnici darov mora vo Wuhane,“ podčiarkol vedec.

Biológ – evolucionista z výskumného inštitútu Scripps Research Institute Kristián Andersen, po analýze čírenia vírusu, vyhlásil, že najpravdepodobnejším scenárom je ten, že vírus do čínskej tržnice darov mora vo Wuhane „exportovali“ ľudia, ktorí predtým už boli nakazení. Kristián Andersen 25. januára zverejnil svoju analýzu 27 známych genómov COVID-19 na portáli vírusologických výskumov. Podľa neho, mali „spoločného predka“, číže pôvodcu,  ešte 1. októbra 2019.
Larry Romanoff podotýka, že Kristián Andersen pripomenul, že mnohí odborníci sa, napríklad, domnievali, že MERS pôvodne vznikol u pacienta v Saudskej Arábii ešte v júni 2012, avšak nasledujúce dôkladné výskumy ukázali, že vypukol ešte predtým – v apríli 2012 v Jordánsku: svedčia o tom zachované vzorky zosnulých ľudí.

Autor článku sa domnieva, že to poslúži stimulom pre to, aby si verejnosť s rezervou prijímala „oficiálne štandardné správy“ západných médií, ktoré urobili veľa chýb a prezentovali veľa falošných správ v prípadoch vzniku a šírenia SARS, MERS a ZIKA a vždy boli ich tvrdenia vyvrátené a pravda bola úplne niekde inde.
Autor článku poukazuje na to, že aj tento raz západné média celé mesiace zverejňovali nepravdivé správy o tom, že COVID-19 vznikol na tržnici darov mora v čínskom Wuhane a bol vyvolaný ľuďmi, ktorí konzumujú netopierov a divoké zvieratá. Nič z toho sa nedalo dokázať. Larry Romanoff tvrdí, že vírus nevznikol ani na tržnici darov mora, ani vo Wuhane, ba ani v Číne, ale bol privezený z inej krajiny. Časť dôkazov tohto tvrdenia sa zakladá na tom, že výskum genómov vírusov v Iráne a Taliansku ukázal, že sa odlišujú od vírusu, ktorý vyvolal ochorenia v Číne, číže ich pôvodcom boli iné zdroje.
Larry Romanoff uvažuje, že jediným vysvetlením pôvodu COVID-19 je to, že vznikol v USA, pretože táto krajina má „kmeň stromu“ všetkých druhov. Preto je, podľa neho, možné, že pôvodným zdrojom vírusu COVID-19 bolo americké vojenské laboratórium vo Fort Detrick. Prízvukuje, že to nebude prekvapením, pretože USA úplne uzatvorili Fort Detrick a navyše v rokoch 2005 až 2012 v USA došlo ku 1059 prípadom, keď z amerického laboratória boli patogény buď odcudzené alebo „zmizli“…
Kanadský portál GlobalResearch zverejnil viaceré tvrdenia odborníkov, ktorí sú presvedčení, že vírus COVID-19 vznikol v USA. Iní odborníci sa domnievajú, že vznikol v Číne alebo má prírodný pôvod. Možno nepotrvá dlho a ozajstná príčina vypuknutia epidémie a potom aj pandémie koronavírusu bude odhalená. Nechajme sa prekvapiť…

Zdroj: globalresearch

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply