Ďalšie facky pre slovenskú vakcinačnú politiku

Zatiaľ nerecenzovaná štúdia Kalifornskej univerzity prišla so závermi, že zdraví chlapci vo veku 12 až 15 rokov mali štyri až šesťkrát väčšiu šancu dostať zápal srdcového svalu (myokarditídu) súvisiaci s vakcínou, než skončiť v nemocnici s covidom.

Zozbierané údaje sú iba ďalším kúskom na doloženie tvrdenia, že benefity a riziká z vakcín, ako sme už dávnejšie upozorňovali, nie sú rovnaké pre každého. A je možné, že pri niektorých skupinách ten pomer môže byť dokonca opačný.

Preto je nezmysel presadzovať politiku čo najvyššieho percenta zaočkovanosti plošne. Ešte obludnejšie sú diskriminačné opatrenia pre nezaočkovaných mladých zdravých ľudí, deti nevynímajúc.

S tragickejšou správou prichádza Pravda:

„V špecializovanom zariadení pre seniorov s mentálnymi ochoreniami a demenciou Kosmatec v obci Ubľa v okrese Snina má polovica klientov potvrdené ochorenie COVID-19. Od 3. septembra, keď zaznamenali prvého pozitívneho, im dvaja klienti zomreli.“

Zo správy sa tiež dozvedáme, že všetci klienti v zariadení boli zaočkovaní. A tu je ďalší kameň úrazu. Náznaky, ktoré sa ukazujú minimálne od marca, že účinnosť vakcín sa pri niektorých skupinách stráca rýchlejšie ako u ostatných, tu dostali korunu. Vidíme tu v praxi účinnosť pred ochorením iba u polovice a tiež náznaky oslabenej účinnosti pred smrťou.

Naša vakcinačná politika sa sústredila a stále sústredí na šikanózne a diskriminačné opatrenia s cieľom zaočkovať aj čo najviac zdravých a mladých, bez ohľadu na to, či covid už bez vážnych ťažkostí a následkov, hoci aj dávnejšie prekonali. Lengvarský dokonca presadzuje možnosť očkovať deti od 5 rokov vakcínou od Pfizeru napriek tomu, že to Európska lieková agentúra (EMA) doteraz nepovolila.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: ĎALŠIE DVE FACKY PRE NAŠU VAKCINAČNÚ POLITIKU, Hrot.info, facebook, 16.9.2021

Zdroje Hrot.sk:
POMÝLENÉ PRIORITY SLOVENSKEJ VAKCINAČNEJ POLITIKY: TU.
Pomer benefitov a rizík u proticovidových vakcín je výrazný iný v závislosti od skupín: TU.
Protilátky seniorom prudko klesajú: TU.
Tínedžerov postihuje viac myokarditída z vakcíny než z covidu: TU.
V Ubli má polovica klientov covid: TU.
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár