Ďalším usvedčeným plagiátorom je Matovič, vraj odstúpi, keď splní predvolebné sľuby

Foto: FB Igora Matoviča

 

Igor Matovič útočil v minulosti na Andreja Danka za plagiát jeho diplomovky a požadoval jeho odstúpenie. Danko svoju prácu opísal “aspoň” z piatich kníh. Matovič “opajcoval” len dve, podľa zistení denníka N. N-ko ide po Matovičovi z dôvodov, že táto vláda je pre neho málo progresívno-liberálne, ale to už je druhá záležitosť.

Zaujímavé boli premiérove reakcie na jeho facebooku: “Naozaj úprimne – ani som len netušil, že som niečo v mojej diplomovke necitoval. Je tomu 22 rokov a žil som v presvedčení, že ju mám určite ok … a nemal som. Respektíve – ak by som tušil, že v nej je nejaký problém, tak by som nikdy nekritizoval Danka a spol. za plagiátorstvo, až taký samovrah teda nie som.” To vážne ani nevie, čo bolo v jeho diplomovke? Žeby aj to “pajcovanie” za neho obstaral niekto iný?

“Nikdy som sa svojim titulom nechválil, nikdy som si ho iniciatívne nepísal a ani na občiansky som si ho nedal – až policajti hlavou krútili. Prečo? Lebo som školu posledné dva ročníky doslova flákal a verejne som to x-krát priznal,” pokračoval Matovič v záchvate úprimnosti.

A dodal: “V štvrtom ročníku som si založil živnosť a v piatom som už zamestnával 2000 ľudí. Ten kto podnikal, pochopí, že v takom tempe bola škola na jednej z mojich posledných koľají … a nakoniec som bol rád, že to mám za sebou. Študoval som finančný manažment a roky som “finančne manažoval” svoju firmu tak, že som potom platil najvyššie dane zo všetkých živnostníkov na Slovensku. Sú ľudia, pre ktorých je to jasný dôkaz, že som svoje štúdium zvládol na jedničku. Iní k tomu potrebujú dôkazy iné – napríklad aj diplomovky.”

Takže odrazu, keď ide o Matoviča, diplomovka nemá byť dôkazom zvládnutia odbornosti… A malo by byť plagiátorstvo dôvodom na vrátenie titulu a odstúpenie z politickej funkcie? Matovič píše, že malo, inak by musel poprieť všetko, čo v minulosti vykričal Dankovi: “Či by som kvôli tomu mal o titul prísť? Zrejme áno … a koniec-koncov takú zmenu zákona som si u pána ministra školstva a pani ministerky spravodlivosti objednal. Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil.”

Teda môžeme byť pokojní. Dobre vieme, že Matovič svoje sľuby, a tobôž nie všetky, nikdy nesplní. Tým pádom nikdy neodstúpi. Šikovne si to zariadil.

Poznámka na záver: V augustovom čísle Zem&Vek prinesieme domáci komentár o tom, ako plagiátorská kauza Borisa Kollára dobehla koalíciu. Tento najnovší Matovičov prípad sme tam už nestihli zapracovať, nakoľko číslo už odišlo do tlače.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1. Matovič sa priznal, že je plagiátor, v diplomovke vykradol dve knihy, denník N, 16. 7. 2020

2. FB Igora Matoviča

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply