Dánska študentka poškodená očkovaním dostane miliónové odškodné!

Tento prípad je prelomový. Bude slúžiť ako príklad a dokáže nabádať ostatných, ktorí boli akokoľvek poškodení, alebo majú následky po očkovaní proti Covid-19. Zdôrazňuje potrebu, aby sa vlády a zdravotnícke organizácie zaoberali rizikami spojenými s očkovaním a aby zabezpečili primeranú podporu a kompenzáciu tým, ktorí pociťujú vážne nepriaznivé účinky. 

Študentka a stážistka ošetrovateľstva v Dánsku, ktorá chronicky ochorela po podaní vakcíny proti Covidu od Astra Zeneca, dostáva odškodné 11 miliónov dánskych korún, čo je v prepočte skoro 1,5 milióna Eur.

30-ročná študentka Jasmin Jenson dostala injekciu 27. februára 2021 – len 12 dní predtým, ako dánsky zdravotnícky úrad pozastavil používanie tejto vakcíny. Jasmin, ktorá bola na stáži v rezidencii pre autistov, zažila reakciu na očkovanie len niekoľko hodín po vpichnutí injekcie. Následne ochorela natoľko, že sa musela vzdať stáže aj svojho vzdelávania. Teraz je na invalidnom dôchodku kvôli neustálym bolestiam hlavy, ťažkostiam s koncentráciou a chronickej únaveJej strata pracovnej schopnosti bola odhadnutá na 90 percent.

To, že odškodnenie bolo také vysoké, odôvodňuje skutočnosť, že žena v mladom veku stratila skoro úplne schopnosť pracovať a prišla tak o možnosť zarábať až do dôchodkového veku.

Jasmin Jenson / Foto: Tobias Stidsen

Študentkin zamestnávateľ – Fredericia Municipality pôvodne odmietol nahlásiť jej prípad ako pracovný úraz s odôvodnením, že očkovanie je dobrovoľné. O prípade sa informovalo len preto, že tak urobila samotná Jasmin Jenson s pomocou dánskeho odborového časopisu Fagbladet FOA. Tvrdila, že sa cítila byť pod tlakom, aby si vakcínu dala.

Dánska rada pre kompenzáciu pracovníkov (AES) rozhodla, že zamestnávateľ mal osobitný záujem na očkovaní zamestnankyne.Zvážili sme, že zdravotnícke úrady odporúčajú očkovanie proti COVID-19 pre konkrétne skupiny zamestnancov a špecifické úlohy, čo zahŕňa aj úlohu stážistu v oblasti sociálnej a zdravotnej asistencie, uvádza sa v rozhodnutí.

Jasmin Jenson uznáva: „Náš vedúci veľmi jasne naliehal aby sme sa dali zaočkovať. Nechcela som oponovať. Úlohu zohralo aj to, že som bola neskôr v roku na stáži v nemocnici, takže zaočkovať sa bolo najrozumnejšie,“ povedala.

Tento príbeh odráža zúfalstvo miliónov ľudí, ktorí boli nútení očkovať sa aj keď nechceli, aby si ochránili svoje živobytie.

Dánsko zaviedlo úplné zastavenie vakcíny proti covidu od Astra Zeneca po závažných, aj keď len zriedkavo ohlásených vedľajších účinkoch. Vo Švédsku sa po krátkej prestávke obnovilo očkovanie vakcínou Astra Zeneca, no zaujímavé, že len pre ľudí nad 65 rokov.

Jasmin Jenson však nie je izolovaným incidentom, ale súčasťou väčšej, prebiehajúcej vlny súdnych sporov a tvrdení, ktoré sa hromadia po celom svete. Len v tejto krajine (v Dánsku) sa medzitým nahlásilo Dánskej rade pre kompenzáciu pracovníkov už 240 podobných prípadov, z ktorých každý zahŕňal stratu pracovnej kapacity po očkovaní proti COVIDU.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
(1) Vaccinskadad får miljonersättning i Danmark, aftonbladet.se, 21.12.2023
(2) Wojciech Zylm: Danish Student Receives Compensation for AstraZeneca Vaccine Injury, bnnbreaking.com, 21.12.2023
(3) TYLER DURDEN: Danish Healthcare Trainee Seeks $1.6 Million Compensation After Severe COVID-19 Vaccine Injury, zerohedge.com, 22.12.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár