Denník N: Plot v centre hlavného mesta je hodnotovo opodstatnený!

Foto: SITA

Milovníci monštruóznych múrov, okupovaných území a najväčších väzení pod holým nebom milujú a obhajujú aj ohýzdny plot v centre hlavného mesta Slovenska. Zamestnanci americkej administratívy sa málokde na svete môžu cítiť vítaní – je to vďaka ich hviezdnej obľúbenosti? Denník N to vysvetľuje sebe vlastným štýlom:
“Prekáža nám smietka v oku, plot, ktorý údajne hyzdí celkovú panorámu miestnej historickej časti. Ten plot má svoju funkciu, veď aspoň ako-tak poskytuje bezpečie pre prácu zamestnancov amerického veľvyslanectva. Aj preto by bolo na mieste ukázať, že Slováci si svoj pokojný život cenia a sú zaň USA a NATO vďační. Trebárs aj akceptovaním oplotenej ambasády v centre hlavného mesta. Ten plot tam síce architektonicky nezapadne, ale hodnotovo má svoje opodstatnenie. Pokiaľ nám USA garantujú bezpečnosť, mali by sme voči zamestnancom americkej ambasády preukázať aspoň trochu pohostinnosti. Žiadny architektonický nevkus nemôže byť predsa dôležitejší ako naša vlastná bezpečnosť.”

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply