Denník N a .týždeň: O nezávislosti závislých

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Dve extra nezávislé médiá Denník N a .týždeň to opäť rozbalili v štýle sebe vlastnom. Pred Vianocami vyhlasovali osobnosti roku 2017. Týždeň to dal na Straku a Denník N na Kisku. Študent David Straka s Karolínou Farskou sa stali osobnosťami potom, ako Straka priznal, že o kauze Gorila, ktorú požadovali vyšetriť, vlastne nič nevie. Ozrejmil, že informácie čerpal z médií a mnohé z „nápadov“ neboli z jeho hlavy. Pre osobnosť .týždňa je to pochopiteľne ideálna kvalifikácia.

Kiska so škandálmi daňových podvodov a nelegálneho prevzatia mandátu (prekročenie zákonom stanovenej výšky financií za reklamnú kampaň), súkromnými letmi za peniaze občanov Slovenska a mnohými ďalšími faux pass je zas celkom pochopiteľne hviezdou pre Denník N – takto reprezentuje neoliberálne hodnoty (spolu s antiruskou obsedantou posadnutosťou). Post šéfa redakčnej rady Denníka N zastáva ten, kto píše jeho bezpohlavné texty v štýle socialistického PŠM – politického školenia mužstva – sionista Bútora. Je nad slnko všetkých kaviarenských slnečníkov jasné, ako túžobne sa snažia vplývať na verejnú mienku, hoci v tomto tábore zúfalo absentujú mená, ktoré by predstavovali reálnu autoritu v spoločnosti. Jeho marketing „nezávislosti“ korunovalo predvianočné mecheche ťažko ekonomicky upadajúceho .týždňa (aktuálne mali ako vkladačku katalóg odevnej firmy Marco Mirelli). Celkom nezávisle sa na ňom zúčastnili tí, na ktorých sú vyznávači „osobností“ závislí: Andrej Kiska, Karel Schwarzenberg, či Martin Bútora. Žiaden lepší obraz o svojich prioritách, hodnotách a previazanosti ani nemohli poskytnúť. Gratulujeme.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

3 Responses

  • Poštedrovečerná pohoda nad plápolajúcim ohňom v krbe s tlmenou klasickou hudbou v pozadí mi s odchádzajúcim rokom priniesla smutné myšlienky o utrpení zadĺžených dôchodcov a v srdci zúfalstvo nad mladou generáciou, z ktorej vďaka prepieraniu mozgov je 90% presvedčených, že západná sloboda, Európska únia a NATO nám priniesli zmysel života a raj na zemi. My starí, ktorí sme prežili nielen socializmus, ale aj posledných 70 rokov sme sa nechali oklamať vidinami raja na zemi a trpko znášame následky svojej nerozvážnosti, keď sme sa nechali oklamať bankami, plnými obchodmi (niektoré sa neštítia oslovovať nás reklamou aj počas Vianoc), politikmi, inteligenciou, masmédiami. My starí sme prezreli a nejako to už dožijeme. Je mi ľúto, že my sme uverili, ale zúfam si, že mladí veria novodobým bohom, ktorí ich vďaka zdevastovanému verejnému priestoru a implantovania myšlienok masmédií a internetu nevedomky pretvorili na svojich otrokov – gójov. http://www.mordechajkapusta.blogspot.com/2005/11/otvoren-list-fedorovi-glovi.html

Pridaj komentár