Depeche Mode na festivale VOLT Sopron

· Čas čítania: 3 min.

Britská elektronická a synthpopová legenda Depeche Mode nepatrí medzi kapely, ktoré by pravidelne a často vystupovali na festivalových pódiách. Po vydaní albumu obvykle absolvujú veľké štadiónové turné trvajúce jeden až dva roky a to im na uspokojenie drvivej väčšiny svojich fanúšikov stačí.

V rámci turné sa občas vyskytnú aj nejaké festivalové hrania (stalo sa tak v roku 2013 a aj tento rok), no ide o naozaj vzácnu príležitosť vidieť Depeche Mode aj inak ako na ich vlastnom koncerte. Väčšinou sa v rámci albumového cyklu dajú ich festivalové vystúpenia spočítať na prstoch jednej ruky. Zdá sa však, že prístup skupiny k festivalom sa mení, pretože na rok 2018 majú už teraz potvrdených deväť festivalov, uvádza server hudba.sk

Vystúpenie na VOLT Festivale maďarskom Soproni bolo skvelé, svetoznáma britská trojica s doprovodnými hudobníkmi dokázala pritiahnuť opäť desiatky tisíc ľudí. Martin L. Gore podal excelentný spevácky výkon, podobne ako Dave Gahan, ktorý vo výbornej kondícii odspieval a niekoľkokrát aj odvrtel okolo vlastnej osi najznámejšie hity. Ako uvádza server hudba.sk, DM podľa televízie VH1 patria medzi 100 najlepších interpretov hudobnej histórie a magazín Q ich označil za najpopulárnejšiu elektronickú skupinu všetkých čias. Depeche Mode odpálil tieto pecky:

 

Going Backwards

It’s No Good

A Pain That I’m Used To
Useless
Precious
World In My Eyes
Cover Me
The Things You Said (Martin L. Gore)
In Your Room
Everything Counts
Stripped
Personal Jesus
Never Let Me Down Again

Spolu so štyrmi prídavkami:

Somebody (Martin L. Gore)
Walking In My Shoes
Enjoy the Silence
Just Can’t Get Enough

Galéria foto Tibor Eliot Rostas

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár