Die Linke má nových lídrov. Progresívna mládež strany chce vidieť smrť Nemcov

· Čas čítania: 2 min.
Foto: documentonews.gr

Na sobotnej konferencii nemeckej Die Linke boli zvolené „v rámci genderového vyváženia“ dve ženy: predsedkyňa Janine Wisslerová a Susanne Hennig-Wellsowová. Wisslerová je líderka parlamentných výborov v Hesensku a Hennig-Wellsowová oblastná predsedníčka v Durínsku. Durínsko je jediný nemecký štát, v ktorom Die Linke drží vládu. Predošlí lídri Katja Kippingová a Bernd Riexinger viedli stranu od roku 2012.

Die Linke má korene čiastočne vo východonemeckej Strane socialistickej jednoty a získala v posledných národných voľbách 9,2% hlasov. Aktuálne prieskumy verejnej mienky hovoria o podpore na úrovni 7-8%.

Ako každá progresívno-neomarxistická strana je Die Linke multikultúrna. V správnej rade sa objavujú mená ako Amira Mohamed Ali alebo Ali Al-Dailami. Do ideologických prvkov zasahuje odmietanie kapitalizmu a progresívne ťahy ako zmena školských osnov (vymývanie detských mozgov odmalička – to chceli aj starí marxisti), multikulturalizmus (prijímanie migrantov) a ekologické témy (klimatická hystéria).

Členka mládežníckej organizácie volala po vysielaní „anti-nemeckých filmov, kde zomierajú najmä Nemci“. Straníci a sympatizanti Die Linke sa takisto pokúšali zmariť vyhostenie migrantov, ktorí nedostali v Nemecku azyl.

Ďalší problém strany je prepojenie na „teroristické organizácie“ ako Antifa, ktoré odmietajú a nenávidia štát, vlastný národ a hranice, útočia na policajtov, rabujú obchody a vypaľujú budovy. V roku 2016 si člen Antifa vymyslel, že ho 17-krát bodol „holohlavý neonacista“ a vykrikoval homofóbne heslá. Lekárska správa a následne sudca vyniesol verdikt, že povaha zranenia bola nezlučiteľná s popisom útoku a rany sa javili, že si „neomarxistický mladík“ spôsobil sám.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Germany’s Die Linke elects new party leaders; autor: Sarah Lawton; Euractive, 1.3.2021

(2) Hamburger Linken-Politikerin Morddrohungen nach verstörendem Facebook-Post; autor: Mike Schlink; MOPO, 6.9.2017

(3) Linke fallen über Sahra Wagenknecht her; autor: Matthias Meisner; Der Tagesspiegel, 27.7.2016

(4) Messerattacke offenbar erfunden – linker Jungpolitiker wird angeklagt; autor: Matthias Meisner; Der Tagesspiegel, 15.7.2016

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár