Do celosvetového pochodu proti GMO sa zapojilo aj Slovensko

V sobotu sa opäť tisíce ľudí po celom svete vybrali do ulíc, aby svojou účasťou na pochodoch vyjadrili svoj nesúhlas s používaním geneticky modifikovaných potravín. Na väčšine podujatí sa vyskytovalo hlavne meno spoločnosti Monsanto, ktorá je lídrom v produkcii GMO plodín.

Do akcie sa zapojili ľudia vo viac než 50 krajinách sveta a vo viac nez 40 rôznych amerických štátoch. Medzi približne 500 miest, v ktorých sa uskutočnili zhromaždenia sa opäť zaradila aj Bratislava.

Podujatie, ktoré bolo zorganizované na bratislavskom Námesti SNP nieslo názov Pochod za Slovensko bez GMO: Zdravé potraviny a za lepšiu podporu ekologického poľnohospodárstva a predaj z dvora.

Súčasťou tohto podujatia bol aj bohatý program a okrem výstavy prinášajúcej pohľady umelcov na GMO, boli k dispozícii aj infostánky ponúkajúce alternatívy voči GMO, či možnosti prípravy domácich jedál bez GMO  a ochutnávky domácich produktov.

Taktiž bola v priebehu tohto podujatia predstavená a oficiálne spustená Petícia za zdravé potraviny a Slovensko bez geneticky modifikovaných organizmov.

V jednej z následných diskusií po pochode bol odprezentovaný aj otvorený list predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky, súvisiaci s moratórium na odpredaj pôdy pre zahraničné osoby.

Samotná trasa pochodu viedla symbolicky z Námestia SNP pred Ministerstvo životného prostredia a následne pred Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár