Dokument tajných služieb usvedčuje Kollára so Žaluďom z pašovania heroínu

· Čas čítania: 3 min.
foto: TASR

Už po tom, ako sa Boris Kollár pred takmer štyrmi rokmi dostal do parlamentu, sa objavili fotografie, ako si s členmi podsvetia užíval Ostrov slobody. Kollár tvrdí, že na Kube sa stretli náhodne. Zo spolupráce s mafiou však šéfa hnutia SME RODINA usvedčujú aj dokumenty vtedajších tajných agentov.

Autenticitu dokumentov potvrdil Ústav pamäti národa. Usvedčujú z toho, že Boris Kollár mal veľmi blízko k bratislavskému vekslákovi Petrovi Steinhübelovi prezývanému Žaluď. Kollár mal byť jeho poskokom. „Zarážajúce je, že podľa tajných a prísne tajných dokumentov ŠtB Žaluď spolupracoval na páchaní nelegálnej činnosti s Borisom Kollárom a ďalšími členmi bratislavského podsvetia Romanom Deákom a Jánom Danišom,“ písali topky.sk s tým, že najväčším šokom bola informácia o pašovaní drog – podľa dokumentov malo ísť o 6 kg heroínu. „K vlastnej organizácii prevozu použil svojich ´poskokov´ Romana Deáka, Borisa Kollára a Jána Daniša (všetky osoby zaoberajúce sa nelegálnou výmenou peňazí)“ – píše sa v dokumente, ktorý je podľa ÚPN pravý. Pašovanie heroínu z Nemecka a Rakúska v „zaváraninových fľaškách“ sa podľa zápisu agentov malo uskutočniť viackrát. A tajní uviedli aj jeden z dátumov, keď sa tak malo diať. „Menovaní sa zaoberajú dovozom narkotík do ČSFR, k čomu využívajú hraničný prechod Jarovce – Kittsee, kde by mala slúžiť známa osoba a z tohoto dôvodu dohadovali dovoz narkotík na pondelok 5.11.1990,“ napísali do do tajnej správy.


Boris Kollár si tiež myslí, že dokumenty sú pravé, no pašovanie drog rezolútne popiera. Pre Pravdu povedal, že agenti tajnej služby si to vymysleli. Spochybňuje aj orgán, ktorý dokumenty vydal, keďže išlo o následnícku organizáciu po Štátnej bezpečnosti. „Papier môže byť pravý, ale niekto niečo počul v krčme a zapísal to, tak to už akože má byť pravda?“ pýta sa Kollár. Bezpečnostný analytik Milan Žitný pre Pravdu povedal, že zločineckú skupinu tajní dlhodobo monitorovali, „prebiehali tam dlhodobo odpočúvania nielen ich, ale aj ich rodinných príslušníkov či frajeriek, monitoroval sa ich pohyb aj činnosť, takže nemôže byť reči o tom, že by išlo o krčmový výmysel nejakého operatívca“. Žitný dodal, že pravosť dokumentov operatívcov mu potvrdil aj bývalý šéf ÚPN Ján Langoš.

Zdroje: https://www.topky.sk/cl/10/1595295/Sokujuce-detaily-z-akcie-BORIS–spis-UPN-tvrdi–Kollar-pasoval-drogy-v-poharoch-od-uhoriek
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/413768-upn-potvrdil-pravost-dokumentov-obvinujucich-kollara-z-pasovania-drog/?fbclid=IwAR2-zzJPGyE6bLYNw-pOo6JXQpMu6Q52UkW2QB2HQJMBcNkeGzMl-l1_4_Q

https://www.zemavek-eshop.sk/produkt/rocne-predplatne-2020-januar-december/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár