Domobranou proti násiliu

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Reuters

Údajná expertka a psychologička Jana Plichtová v posudku pre NAKA na nášho vydavateľa Tibora Eliota Rostasa uviedla, že sa hrá na revolucionára a že by sa mohol za pomoci slovenskej domobrany pokúsiť prevziať moc na Slovensku. Nevybuchnem smiechom na tieto obvinenia pani profesorky a radšej priblížim situáciu v nám neďalekých krajinách, kde existujú oveľa serióznejšie domobrany, než je 200 mladíkov s expanznými hračkami na Slovensku.

Osmani chcú rezať hlavy

Radikálni islamisti založili v Nemecku vlastné milície, ktoré majú dbať na šarijatské právo. Samozvaní islamskí sudcovia vyzvali liberálnych nemeckých spoluobčanov, aby začali chodiť do mešity, aby skoncovali s alkoholom, cigaretami, drogami, hazardom, pornografiou a prostitúciou. Môže za to neschopnosť a neochota úradov zakročiť proti tomu. Polícia bije na poplach pred paralelným právnym systémom, existujúce súdy len konštatujú, že zákon tým nebol porušený a že ide len o slobodu prejavu. Vznikli tak celé oblasti, kde si moslimovia žijú po svojom. Vyznávajú mnohoženstvo, uzatvárajú manželstvá medzi deťmi, majú vlastných sudcov, akýchsi vajdov. Majú aj ozbrojené zložky v podobe motorkárov, ktorí berú zákon do vlastných rúk. Klub s názvom Germanys Muslims má sídlo v Mönchengladbachu a pobočky v ďalších mestách. Oficiálne tvrdí, že mu ide o mier a vzájomnú úctu medzi náboženstvami. Viacerí jeho členovia, vrátane vodcu, sú však polícii známi ako extrémistickí vahabisti.

V Nemecku existuje aj ďalší motorkársky gang s porovnateľnou členskou základňou asi tisíc ľudí. Volá sa Osmani (Osmanen Germania) a otvorene vyhlásil Nemecku vojnu. Vo svojom klipe na youtube jeho členovia hovoria o odsekávaní hláv, mieria zbraňami do kamery a vyhrážajú sa: „Prichádzame prevziať Nemecko!“ Nemci organizujú domobranu.

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=psfMLKIjGTY&feature=youtu.be“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]

Deti zo Srbska cvičí ruský Specnaz

Strach z migrantov moslimského pôvodu majú aj v Srbsku. Krajina sa už roky vyľudňuje a prezident Vučić už otvorene povedal, že deti srbským ženám budú robiť migranti. Obyvatelia sa stavajú na odpor. Keďže svet zostáva mladým generáciám, začali posielať svoje deti na vojenský výcvik k ruským elitným jednotkám Specnaz neďaleko Moskvy. Vlani tam išli dva turnusy, v máji a v septembri. Ich odchod na výcvik organizoval Zväz vojenských veteránov Srbska. Ide o účastníkov vojen v bývalej Juhoslávii (Slovinsko, Chorvátsko, Bosna, Kosovo). „Nacvičujú tam orientáciu, prvú pomoc, učia sa o prírode, ale tiež o sečných a strelných zbraniach a výbušninách. Čiže, všetko, čo môžu potrebovať v prípade vojny,“ hovorí predseda Željko Vukelić. Deti sa učia narábať s bežne používanými strelnými zbraňami ako je pištoľ Tokarev či samopal Kalašnikov. (Po kliknutí na fotografiu prejdete na video)

 

Na tábor prichádzajú aj deti z iných krajín a organizujú súťaže. Výcvikov prejde každý rok asi 300 detí zo Srbska, Čiernej Hory, Bosny, Bieloruska, Ruska, Kanady a Talianska. Tiež sa učia taktiku, horolezectvo, bojové umenia, stopovanie, ako vrhať nože a ako používať vysielačku. Srbi vyhrávajú v kategórii snajper. Rodičia dávajú do zácviku aj deti mladšie ako 6 rokov. Kamp vedie Valerij Šambarov, ktorý bojoval vo viacerých vojnách: „Naším cieľom je vytvoriť z týchto detí pravých mužov a bojovníkov, aby raz boli schopní brániť svoju vlasť. Situácia v mnohých častiach sveta je nebezpečná. Zhromaždili sme veteránov, a tí vedia, že vojne ako prví zomierajú tí najslabší, neskúsení a nepripravení. Preto im robíme výcvik na úrovni profesionálnych špeciálnych jednotiek.“ Šambarov odmieta prepojenia na ruskú vládu či prezidenta Putina.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár