Dortmund: Pokuty pro bezdomovce, pro uprchlíky nové domy. Stejná situace ve Švédsku

Ilustračné foto: Shutterstock

Město Dortmund chce bezdomovce trestat pokutou 20 eur, pokud budou spát na ulici. Když nebudou mít na zaplacení, půjdou do vězení. Ve stejný čas je v Dortmundu a jeho okolí zdarma ubytováno stále větší množství takzvaných uprchlíků.

Podle médií již bylo 464 bezdomovců nějakou formou potrestáno a z toho bylo ve 265 případech uloženo zaplacení pokuty 20 eur. Ti, kdo na zaplacení neměli, musejí na příslušný čas do vězeňské cely.

Úřady tvrdí, že se nejedná o hon na bezdomovce, ale že je třeba jednat. V jiných městech situaci zatím řeší vykázáním z konkrétní oblasti.

Na druhou stranu město nabízí zdarma ubytování “uprchlíkům”. Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kam Dortmund patří, byly pro ně postaveny nové domy, nebo vyhrazeny celé obytné komplexy. Samozřejmě zdarma. Německému bezdomovci se takového privilegia nedostává.

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=E8ps-hPAF8I“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]

Obdobná situace je ve Švédsku, kde má na ulici žít přes 10 tisíc Švédů starších 50 let. Stát pro ně nic nedělá, nicméně ten samý stát má dost peněz na to, aby ubytoval, živil a šatil velké množství migrantů, kteří na rozdíl od švédských bezdomovců s touto zemí nemají nic společného.

Zdroj: https://stredoevropan.cz/2018/11/20/dortmund-pokuty-pro-bezdomovce-pro-uprchliky-nove-domy-stejna-situace-ve-svedsku/?fbclid=IwAR0Ph7n-RpAgoeRqJhVvDpHYambdHUvjhR-fVQs0Z0WCh8SgzPnGEQP2780

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár