Dr. Pierre Kory: „Súčasné pravidlá boli vytvorené pre obdobie mieru, ale my sme teraz vo vojne.“

· Čas čítania: 3 min.

„Zvíťazíme vtedy, keď ivermektín budú dostávať už aj ľudia, ktorí majú ľahšie príznaky ochorenia,“ vyhlásil Peter Szeghy, primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci, ktorý úspešne lieči pacientov postihnutých ochorením COVID-19. Prvým pacientom, ktorého liečil použitím tohto lieku, bol na konci decembra minulého roku muž, ktorý ležal na posteli už osem týždňov napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Nachádzal sa v stave, v ktorom bol vážne ohrozený jeho život. Po ivermektíne bol výsledok vynikajúci. Už o dva dni mohli pacienta začať odpájať od umelej pľúcnej ventilácie a v posledný deň roku 2020 sa dokonca dostal z nemocnice domov. Na otázku, odkiaľ sa dostal k poznatkom o užitočnosti tohto liečiva, primár vyzdvihol skupinu expertov z USA, ktorí si hovoria FLCCC Aliancia.

A kto za touto skupinou stojí? Sú to svetovo uznávaní špecialisti ako Dr. Paul Marik a Dr. Pierre Kory – zakladajúci členovia, či Dr. Andrew Hill, výskumný pracovník a konzultant Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). FLCCC Aliancia vďaka svojím skúsenostiam s liečbou mnohých ťažkých prípadov ochorenia COVID-19 vyvinula preventívny a včasný ambulantný protokol kombinovanej liečby pre COVID-19 tzv. I-MASK+, kde „I“ v tomto protokole označuje práve ivermektín, dobre známe antiparazitné liečivo s vynikajúcimi protizápalovými vlastnosťami a množstvom lekárskych dôkazov demonštrujúcich svoju jedinečnú a vysoko účinnú schopnosť inhibovať replikáciu SARS-CoV-2. Viac informácií, vrátane samotného protokolu, nájdete tu: https://covid19criticalcare.com/sk/

Na otázku, čo je vlastne na ivermektíne také „zázračné“, Dr. Pierre Kory odpovedá: „Konkrétne štúdie ukazujú, že jednou z jeho niekoľkých antivírusových vlastností je to, že sa silne viaže na spike proteín a bráni vírusu vstúpiť do bunky. Tieto účinky, spolu s mnohonásobnými schopnosťami kontroly zápalu, vysvetľujú výrazne pozitívne výsledky. Je to ten najlepší liek pre všetky fázy ochorenia. A pokiaľ užívate ivermektín, je skutočne veľmi malá šanca, že COVID-19 vôbec dostanete.“

Americký Národný zdravotný institute (National Institute of Health) však aj napriek snahe FLCCC Aliancie stále tvrdí, že neexistuje dostatočné množstvo dát na to, aby sa ivermektín dal odporučiť.“ Ľudia z NIH sú proti ivermektínu zaujatí a veľa toho o ňom nevedia. Dáta nemajú, pretože sa ich ani nesnažia získať,“ hovorí Dr. Pierre Kory. „Odborníkmi sme napríklad my, ktorí sa ivermektínu venujeme, alebo britská skupina BIRD na čele s doktorom Andrew Hillom z University of Liverpool, ktorá má k dispozícii výsledky 27 randomizovaných klinických štúdií na celkovom počte viac ako 4 500 pacientov. Britskí kolegovia ich budú prezentovať Svetovej zdravotníckej organizácii a tá potom dúfam používanie tohto lieku odporučí,“ informuje jeden zo zakladateľov Aliancie, ktorá od svojho začiatku tvrdo bojuje za záchranu životov, hoci neustále pociťuje vplyv obrovských farmaceutických spoločností.

FLCCC Aliancia sa napríklad opakovane pokúša uverejňovať v špecializovaných časopisoch svoju štúdiu o účinku ivermektínu, no zatiaľ bez úspechu. „Poslali sme ju napríklad do časopisu Frontiers In Pharmacology, čo je popredný lekársky časopis. Prešla troma kolami kontroly, bola vyhodnotená ako vhodná na zverejnenie, ale v redakcii ju tesne pred publikáciou odmietli s tým, že jej závery nie sú preukazané. V podstate išli proti rozhodnutiu svojich odborných hodnotiteľov, cez ktorých štúdia prešla,“ krúti hlavou Dr. Kory.

„Ale nejedná sa len o nás. Taktiež britskí kolegovia zo skupiny BIRD uskutočnili systematické štúdie ivermektínu a zaslali ich do tamojšieho odborného časopisu Lancet. Tí im najskôr ponúkli publikáciu v jednom ich časopise Lancet Respiratory Medicine a potom nastala rovnaká situácia. Prebehlo niekoľko kôl hodnotení, štúdia bola vyhodnotená ako vhodná k publikácii, ale podľa editorov zrazu „vhodná k publikácii nebola“. Zamietli ju. Takže ak sa ma pýtate, prečo sa ivermektín nepoužíva vo väčšej miere, odpoviem asi takto: Keď sa niekto vplyvný snaží zabrániť tomu, aby sa jeden z najbezpečnejších a najúčinnejších liekov používal, tak asi k tomu má nejaký dôvod,“ domnieva sa Dr. Kory.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

  1. Ivermektín zachraňuje životy, ubezpečuje skúsený primár, Pravda, 2.3.2021
  2. covid19criticalcare.com/sk/
  3. Váš SÚKL je rozumnější než úřady v USA, říká zastánce ivermectinu Pierre Kory, Flowee.cz, 30.3.2021
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár