Dva kone Esetu

Foto: archív

Prezidentský kandidát Robert Mistrik odstupuje z boja o prezidentský post. Podľa informácií Glob.sk sa rozhodol vzdať kandidatúry v prospech ďalšej prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej. Za jeho rozhodnutím má stáť zlý výsledok interného prieskumu, ktorý si dal vypracovať. Mistrík sa podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky agentúry MVK umiestnil na tretej priečke so ziskom 14,2 % hlasov. Zuzana Čaputová, s ktorou sa pred časom dohodol na odstúpení slabšieho kandidáta pred prvým kolom, dosiahla 19,4%.

Čaputová a Mistrík sú však dva kone, ktorékv pretekoch bežia za jedného majiteľa. Dva kone Esetu. Čaputová cez Progresívne Slovensko, a Mistríka (rovnako ako Denník N) priamo financuje Eset. Zvolili by ste po Kiskovi človeka, o ktorom dnes vlastne vieme ešte menej ako pred rokom? Vedeli ste napríklad, že viedol dozornú radu Slovenských elektrární počas obdobia, keď bola strana SaS pri moci? Príliš sa s tým v životopisoch nechváli, ale v majetkovom priznaní to pre Transparency International uviedol.

https://slobodnyvyber.sk/preco-je-prehra-mistrika-s-caputovou-ziaduca/amp/?fbclid=IwAR1ZMHDKZr_5tPfCWLXm5vjwWFcPV6_BKSO-0UvWCwmffto-35pnMZvpDbo
Z hľadiska čistoty volieb teda bolo žiaduce, aby Mistrík do druhého kola nepostúpil. A ešte lepšie je, že sa vzdal kandidatúry.

Mistrík – vedec či šarlatán?
Robert Mistrík navonok vystupuje ako vedec, ale v skutočnosti žiadnym vedcom nie je. Je to predstierač a jeho chválenkárstvo je neférové voči ozajstným vedcom, ktorí pracujú na nedofinancovaných miestach na vysokých školách alebo v SAV. Je len podnikateľ, ktorý si nezaslúžene privlastňuje postavenie vedca. Jeho firma síce poskytuje vedecký servis, ale na to, aby bol niekto považovaný za vedca, to nestačí.
Ako vedec by mal mať Mistrík vedecko-akademickú hodnosť, buď docent alebo profesor, alebo titul CSc. či DrSc. za menom, alebo by mal mať vedecký kvalifikačný stupeň I. alebo IIa. On však nič také nemá. Je obyčajný inžinier, a má za menom titul Dr., čo je rovnocenné neskôr udeľovanému titulu Ph.D. Také vzdelanie má veľa ľudí, aj pán Figeľ aj rómsky aktivista Fízik, ale ani jeden z nich sa nepredstavuje ako vedec.
Okrem toho – keby bol Mistrík vedec, mal by publikácie v kvalitných vedeckých časopisoch, na ktorých by bol buď prvý, alebo korešpondenčný autor. Ale on má podľa databázy PUBMED iba 11 článkov, a na žiadnom nie je ani prvý, ani korešpondenčný autor. Jeho meno je na 2. až 19. mieste v zozname autorov, väčšinou je od štvrtého miesta ďalej. Také miesta sa dávajú ľuďom, ktorí prispeli máločo alebo vôbec.
Na Wikipédii sa Robert Mistrík vystatuje, že ako jediný zo Slovenska má publikáciu v špičkovom časopise Nature Biotechnology. Jeho meno je však až na 19. mieste z 21 autorov! Je to smiešne umiestnenie, ktoré sa dáva ako symbolické poďakovanie za drobnú službu alebo finančný príspevok.
Do tretice – Robert Mistrík nemá ani jeden článok, na ktorom by bol ako prvý autor!! Na prvom mieste sa uvádza iba v príspevkoch na konferencie, a to predsa nie sú vedecké články! Na také príspevky netreba spĺňať prísne podmienky, a nerobí sa na ne oponentúra. Také príspevky môže mať každý, kto sa prihlási na konferenciu a zaplatí účastnícky poplatok. Robert Mistrík by teda na mnohých školách ani nedokončil doktorandské štúdium, lebo nespĺňa podmienku, aby mal aspoň jednu publikáciu v karentovanom časopise ako prvý autor. A firma, ktorú vedie, vyvíja databázy pre jeden typ chemickej analýzy, a to predsa nie je žiadna veda, ale programátorská podpora vedy, ktorú robia iní užívatelia. To je asi tak, ako keby ste robili program pre robotickú chirurgiu, a chválili by ste sa, že ste špičkový chirurg! Alebo ako keby ste robili elektronickú zbierku zákonov a chválili sa, že ste jurisprudent ako Dr. Harabin.
Šokujúco pôsobí aj majetkové priznanie Roberta Mistríka. V minulých rokoch mával ročný príjem okolo 50 tisíc eur, v rokoch 2014 a 1015 dokonca len 16 tisíc eur. Ale vlani, keď ohlásil svoju kandidatúru za prezidenta, vyletel jeho príjem raketovo na takmer jeden a pol milióna eur! Pri svojich predchádzajúcich príjmoch by na tieto peniaze musel robiť 30 rokov! Kde ich vzal? Sám priznáva, že časť peňazí na kampaň dostal od kamaráta Miroslava Trnku z firmy Eset. Je to firma, ktorú
Ministerstvo zahraničných vecí 7.2.2018 Ruskej federácie obvinilo, že má silné väzby na CIA a na ďalšie americké spravodajské služby.
https://www.hlavnespravy.sk/ruske-ministerstov-zahranicnych-veci-vo-svojej-sprave-oznacilo-slovensku-firmu-ako-spolupracujucu-s-cia-aktivity-firmy-tak-davali-novy-zmysel/1306572
Otec Mistríkovho kamaráta Miroslava Trnku – Štefan Trnka – (narodený 21.6.1941) bol vojak z povolania, potom mal byť riaditeľom podniku Poľnonákup Zavar, a v roku 1969 emigroval. Podľa našich informácií bol účastníkom futbalového zápasu Spartak Trnava – Ajax Amsterdam 13.4.1969 a nevrátil sa späť do ČSSR. Tento Štefan Trnka bol však len akože emigrantom. V skutočnosti bol agent. Figuruje v Registračných protokoloch agentúrnych a operačných zväzkov Štátnej bezpečnosti pod krycím menom KARY ako dôverník pod registračným číslom 29503.
https://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=kraj&kniha=79&strana=67&zaznam=73364
“Po Trnave sa vždy hovorilo po jeho emigrácii, aj preto, že bol vojak, že údajne mal byť agentom aj ŠTB aj CIA. To by aj vysvetľovalo ten super úspech jeho syna,” uvádza náš zdroj, ktorý si nepraje byť menovaný.
Aj osoba s rovnakým menom a dátumom narodenia ako zakladateľ Esetu Miroslav Trnka (narodený 29.3.1961 v Trnave) bola evidovaná až 3-krát.
1. Protokol registrácie zväzkov tajných spolupracovníkov zavedený dňa 19.5.1977, reg. číslo 9926, krycie meno Tibor TÓBI.
2. Protokol registrácie operatívneho zväzku zavedený dňa 30.6.1982, reg.číslo 82361, kryc.meno Tobi Tibor.
3. Archívny protokol agentúrnych operatívnych zväzkov zavedený dňa 12.12.1984, reg.číslo 9926, arch.číslo 41550, kryc. meno Tibor Tóbi, ako AGENT.
Ešte na jar 2018 figuroval Miroslav Trnka v zoznamoch ÚPN, teraz ho už cez internetový portál nenájdete. Záhadne zmizol zo slovenskej evidencie.
http://www.upn.gov.sk/regpro/vysledky-vyhladavania.php?kraj=&priezvisko=Trnka&meno=&datum_narodenia=&kategoria=
Kto ho odstránil? Ako to, že je takáto manipulácia vôbec možná? Nuž, na Slovensku sa zrejme dá. Ale zato sa jeho príslušnosť k ŠtB dá vyhľadať cez Ústav soudobých dějin Praha.
Aj osoba s rovnakým menom, aké má otec Roberta Mistríka – Ľubomír Mistrík – bola tajným spolupracovníkom komunistickej ŠtB pod krycím menom Benedik v rokoch 1959-1961. Mistríkov spis mal byť skartovaný 22. októbra 1982.
https://glob.zoznam.sk/v-zoznamoch-stb-je-clovek-s-rovnakym-menom-ako-ma-otec-roberta-mistrika/

A ako je na tom prezidentská kandidátka, v ktorej sa Mistrík vzdal?

Zuzana Čaputová – otcova aktivistka

Najväčším úspechom prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej je vraj to, že v roku 2010 bojovala proti vybudovaniu skládky v Pezinku. Dostala za to aj Medzinárodnú ženskú cenu odvahy od americkej exministerky zahraničia Hillary Clintonovej.

https://www.webnoviny.sk/caputovu-nominovali-na-clintonovej-cenu-za-odvahu/
Bol to naozaj úspech? Ani nie. V Pezinku bolo vlani zaregistrovaných 39 nelegálnych skládok odpadu.
https://mypezinok.sme.sk/g/91526/cierne-skladky-v-pezinku?ref=strm_art-20819592&photo=p3281459
Proti čomu teda Čaputová bojovala? Skládku mala spravovať firma, vo vedení ktorej pracoval Čaputovej otec.
Zuzana Čaputová sa za slobodna volala Strapáková.
http://www.ekologickaskladka.estranky.sk/clanky/pezinska-skladka-ucinkovali.html
Jej otec Ing. Štefan Strapák pôsobil v orgánoch spoločnosti PETMAS-GERBER. Dňa 7.2.1995 uzatvorila spoločnosť PETMAS-GERBER, s.r.o., IČO: 34115048 so spoločnosťou TEHELNE Pezinok, s.r.o. zmluvu o uzatvorení budúcej zmluvy, na základe ktorej sa TEHELNE Pezinok zaviazali, že s PETMAS-GERBER uzavrú zmluvu, na základe ktorej jej umožnia využívať a spravovať ako existujúce, tak aj budúce skládky a uskladňovať zbytkový komunálny odpad, inertný odpad a investičné akcie na skládkach podľa Programu odpadového hospodárstva. A keď ho z vedenia firmy vyhodili, proti skládke začali bojovať „aktivisti“ Via Iuris na čele so Zuzanou Čaputovou.
http://www.ekologickaskladka.estranky.sk/clanky/pezinska-skladka-ucinkovali.html
Čaputová bola za svoju prácu ocenená aj v roku 2016 v San Franciscu, keď získala cenu Goldman Environmental Prize.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Goldman_Environmental_Prize
Od roku 1990 ju udeľujú Richard Goldman a Rhoda Haas Goldman, zakladatelia poisťovne Goldman Insurance and Risk Management. Jewish Telegraphic Agency ich nazvala “jednými z najvplyvnejších židovských filantropov v USA”.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Richard_Goldman

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Teraz neviem, ktorý z nich vyzerá ako väčší chuj, harabin alebo tento. Darmo chlapci “národovci”, caputova aspoň vie hovorit, a ma vystupovanie

Leave a Reply