Dve tretiny firiem celosvetovo hlásia problémy s náborom zamestnancov

Foto: articles.cafeyn.com

Nový prieskum medzi 45 000 zamestnávateľmi v desiatkach krajín ukázal, že 69% podnikov uvádza ťažkosti s hľadaním zamestnancov, čo je 15-ročné maximum druhý kvartál za sebou.

S cieľom prekonať prekážku pri prijímaní ponúkajú firmy 67% uchádzačom o prácu väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o časový rozvrh práce a miesto, kde sa práca vykonáva. 41% zároveň investuje do ich odbornej prípravy, rozvoja zručností a mentorstva, aby pomohli zmierniť pracovnú krízu.

Podľa správy amerického ministerstva práce o voľných pracovných miestach menej intenzívne lockdowny, prepúšťanie, obmedzovanie zákazníkov v priebehu posledných mesiacov zmenili len málo. Mieru odchodov zo zamestnaní ovplyvnila aj dôvera zamestnancov v to, že si dokážu nájsť lepšie zamestnanie s lepšími pracovnými alebo platovými podmienkami.

Znovuotváranie ekonomiky viedlo mnohé spoločnosti k tomu, aby hľadali pracovníkov, ale úsilie brzdili faktory, na ktoré upozorňujú mnohí analytici. Medzi ne patrí problém so starostlivosťou o deti, pretrvávajúce obavy z pandémie (a mediálnej hystérie) a štedré dávky v nezamestnanosti.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Over Two-Thirds of Businesses Worldwide Report Hiring Difficulties; autor: Tom Ozimek; The Epoch Times, 14.9.2021

(2) American Employers Added 235,000 Jobs in August, Far Below Expectations; autor: Tom Ozimek; The Epoch Times, 3.9.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár