Dvojaké informovanie o košickom Dúhovom pochode

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Archív

Kotlebovský YouTube kanál Kulturblog priniesol videoreportáž z košického Dúhového pridu. Hneď v úvode treba povedať, že autorka reportáže rozhodne nie je nestrannou a nezaujatou reportérkou, ale horlivou podporovateľkou ĽSNS.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Je nepochybné, že Lívia nešla do ulice s kamerou s cieľom objektívnej reportáže, no rozhodne jej nechýbala odvaha. Najpodstatnejšie však je, že Lívia dokázala, že LGBTI komunite vôbec nejde o to, čo vo svojich prehláseniach deklaruje. Mnohí ani nemajú šajnu, prečo na tieto pochody chodia. Namiesto racionálnych argumentov ste mohli počuť iba emocionálne výlevy. V 60. rokoch, keď aktivisti bojovali za práva homosexuálov, ktorých napríklad v USA prenasledovali a perzekvovanli, mal takýto boj zmysel. No dnes, v čase, keď ich práva nie sú obmedzované, je tento boj absurdnou fraškou znudenej a zamerikanizovanej postmodernej spoločnosti. Požadujú nadpráva v štýle vybrať si neexistujúce pohlavie či právo na výchovu detí, čo je sporný zásah do práv dieťaťa.

Lívia Garčalová si dala ako prvú úlohu zmapovať, čo si myslí komunita LGBTI o počte existujúcich pohlaví. Zároveň sa pýtala, z akého dôvodu sa oslovení podujatia zúčastnili.

Autor: Ondrej Červeník

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár