Egypt chce v Sueze ruskú priemyselnú zónu

Add Comment

Tento týždeň má podľa egyptského ministerstva obchodu dôjsť k podpisu dohody, umožňujúcej Rusku vybudovať blízko Suezského prieplavu priemyselný park.

„Podpíšeme niekoľko protokolov o porozumení. Najdôležitejším z nich bude protokol o zriadení ruskej priemyselnej zóny v Suezskom prieplave a dohoda medzi Ruským fondom priamych investícií a niekoľkými egyptskými bankami za účelom získania finančných prostriedkov pre investičné projekty,“ cituje vyhlásenie egyptského ministerstva obchodu agentúra RIA Novosti.

Ruská delegácia, ktorá navštívi Egypt kvôli podpisu dohody, bude zložená zo zástupcov šesťdesiatich spoločností. Naplánovaný je aj termín rusko-egyptského obchodného fóra.

V roku 2014 oznámil Egypt svoj zámer zmodernizovať Suezský prieplav, ktorý je jednou z hlavných svetových dopravných trás. Pôvodne sa plánovalo dokončiť práce v priebehu troch rokov, neskôr však plánovaný čas výstavby skrátili na 12 mesiacov. Nový Suezský prieplav bude ponúkať širokú škálu služieb, rovnako ako niekoľko priemyselných parkov, medzi ktoré patria ruský, čínsky a taliansky.

Rozhodnutie vybudovať ruskú priemyselnú zónu v Egypte je spoločným rozhodnutím ruského prezidenta Vladimira Putina a egyptského prezidenta Abdela Fattaha z roku 2014. Rokovania dočasne zmrazili po teroristickom útoku na ruské lietadlo nad Sinajským polostrovom z 31. októbra 2015.

Zdroj: https://www.rt.com/business/330023-russia-egypt-suez-canal/

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

  & Časopis