Erózia SaS je len jedným znakom rozpadu liberálnej opozície

· Čas čítania: 1 min.

Ako informuje agentúra TASR, poslankyňu Národnej rady (NR) SR za SaS Natáliu Blahovú vylúčili zo strany. Rozhodli o tom členovia SaS na nominačnom kongrese. Po hlasovaní o tom informoval poslanec Ľubomír Galko spolu s ostatnými členmi platformy Demokratického jadra SaS. Blahová bola doteraz predsedníčkou poslaneckého klubu SaS.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


„Prišli sme na tento kongres len s malou nádejou, že sa podarí návrat k zdravému rozumu. Rozpory sú totiž veľké, emócie vybičované,“ povedala Blahová s tým, že väčšina delegátov rozhodla o tom, že chce pokračovať s predsedom SaS Richardom Sulíkom a bez členov platformy. Galko bol „potrestaný“ tým, že nebude na kandidátke v budúcoročných parlamentých voľbách, spolu s ďalšími „vzbúrencami“. Podľa jeho slov je toto začiatok konca strany, ktorá sa možno nakoniec ani nedostane do parlamentu.

Erózia SaS nie je zďaleka jediný problém, ktorý má súčasná, tzv. nová a stará opozícia. Rôzne trecie plochy rozoberá v nasledujúcom video komentári politológ Roman Michelko, podľa ktorého šance, že by progresívci spolu s ďalšími koaličnými partnermi prevzali budúci rok moc na Slovensku, rapídne klesajú:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár