EÚ mení volebný systém, nemusí v ňom byť zastúpená každá krajina

EÚ ako prostriedok na likvidáciu európskych národných štátov a národov. Postupným osídľovaním cudzími národmi z mimoeurópskych krajín, čo už teraz znateľne prebieha po celej Európe.
K vzniku superštátu môže dôjsť jedine politickou cestou, teda priamo z Bruselu, o čom sa už teraz v centrále európskej globalizácie debatuje. Konečné hlasovanie, ktoré by úplne zmenilo koncepciu eurovolieb, sa bude konať 3. mája a malo by platiť už pre eurovoľby 2024.
V duchu nadnárodných organizácií a globalistických záujmových skupín globálnej vlády je na ceste do centrálneho štátu EÚ potrebné prekonať ďalšiu prekážku: a tou je zmena volebného zákona pre Európsky parlament. Je pripravená na hlasovanie. V čom spočíva zmena?
Namiesto národných kandidátov budú nadnárodné kandidátne listiny s kandidátmi z rôznych členských štátov. To ďalej znižuje spojenie medzi voličmi a ich zástupcami.
V tieni ukrajinskej vojny stúpenci prísne centralizovanej Európskej únie naďalej zbavujú členské štáty moci. Na žiadosť socialistického poslanca Európskeho parlamentu Domèneca Ruiza Devesa Výbor pre ústavné veci Európskeho parlamentu na konci marca podporil legislatívnu iniciatívu 19 hlasmi ku deviatim, ktorá má nahradiť súčasný európsky volebný zákon pre Európsky parlament.
Poslanci EP sa majú odteraz voliť z celoeurópskych kandidátnych listín. Voliči týchto zástupcov ani v najmenšom nepoznajú a s týmito jednotlivcami už nemajú žiadne jazykové ani kultúrne väzby. Z pohľadu zástancov by sa tým mala posilniť európska identita, opak je však pravdou.
Zemepisné zastúpenie zoznamov má údajne zabezpečiť, aby menšie členské štáty neboli znevýhodnené v hospodárskej súťaži. Za registráciu zoznamov má byť zodpovedný nový európsky volebný orgán. Celúnijové kandidátne listiny predkladajú európske volebné orgány.
O návrhu sa ešte musí hlasovať na plenárnom zasadnutí EP 3. mája. Takmer všetky skupiny EP už hlasovali za návrh, takže oficiálne hlasovanie bude už iba formalitou. Iba jediná – a to protibruselská frakcia ID – bola proti. Všetky ostatné frakcie s týmto novým systémom volieb súhlasili.
Europoslanec rakúskej FPÖ Dr. Georg Mayer vysvetlil, čo konkrétne nový volebný zákon znamená: „Nový volebný zákon EÚ je predzvesťou alebo ďalším krokom v plánovanom zriadení jednotného štátu EÚ. Napríklad Rakúšania by mohli hlasovať za akéhokoľvek kandidáta zo Španielska, Malty alebo Grécka, ktorého ani nepoznajú alebo mu nerozumejú. To je úplne absurdné a z hľadiska demokratickej politiky veľmi sporné.“
Zásadu, podľa ktorej každý členský štát vymenuje a vysiela svojich zástupcov do Európskeho parlamentu, je potrebné rozdeliť a zabrániť účinnému zastúpeniu akejkoľvek krajiny.
„Cieľom tejto reformy by malo byť odstránenie prekážok, ktoré bránia volebnému právu osôb so zdravotným postihnutím a príslušníkov menšín,“ uvádza EÚ. Vzhľadom na uvedený dôraz na menšiny sa nedá nepomyslieť na to, koľko krajín vyšle do kandidátky moslima alebo nejakú trans queer fluidnú osobu?
Ide o zákon, ktorý zaistí rýchlejší vznik európskeho superštátu. K tomu je však potrebné doplniť aj to, že je viac než pravdepodobné, že o tom, akých kandidátov tá-ktorá krajina ponúkne, bude rozhodovať s najväčšou pravdepodobnosťou vláda. Tým sa eliminuje možnosť, aby sa do EÚ dostali jej odporcovia, pretože každá lokajská vláda vyberie práve takého kandidáta, ktorý sa bude páčiť predovšetkým Bruselu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply