EÚ používa propagandistický obušok ako bývalý režim

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Shutterstock

Poľský premiér Mateusz Morawiecki obvinil Brusel z používania „propagandistického obuška“ proti Poľsku, čo mu pripomína komunistické časy. Poľsko a Maďarsko sú momentálne v spore s establišmentom EÚ, nadáciami a mimovládkami Georgea Sorosa a svetovou tlačou kvôli rozhodnutiu vetovať bruselský rozpočet. Ten obsahuje vynucovanie tzv. právneho štátu a európskych hodnôt a vydieranie „neposkytovaním európskych zdrojov“, ak krajiny nebudú skákať ako bude EÚ pískať v témach ako migranti, LGBT, menšiny, peniaze pre mimovládky, reforma súdnictva podľa predstáv cudzích komisárov, odovzdávanie národnej suverenity Bruselu atď.

Poliakom a Maďarom médiá a bruselskí sluhovia vyčítajú, vrátane tých protislovenských na Slovensku, že rozpočet neprešiel kvôli ich vetu. S rozpočtom by však nebol vôbec problém, keby v ňom nie sú pridané vydieračské nároky.

„Tzv. právny štát sa stal propagandistickým obuškom EÚ. Používanie propagandistických obuškov dobre poznáme z komunistických čias,“ uviedol poľský predseda vlády Morawiecki. Pripomenul, že Európska únia a jej „oligarchia trestá slabších a zatláča ich do kúta, čo nie je EÚ, do akej Poľsko vstupovalo. Toto nie je EÚ, ktorá má budúcnosť.“ 

Rovnako suverénny vo vyjadreniach bol ďalší člen poľskej vlády. „Garnitúra v Nemecku a Bruseli sa snaží uskutočniť revolúciu a vytvoriť jeden európsky štát so sídlom v Bruseli alebo Berlíne,“ varoval minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro zo strany Zjednotené Poľsko. „Ak naši partneri nechápu, že nesúhlasíme s dvojakým zaobchádzaním so štátmi – s palicou, ktorá sa bude vždy vyťahovať proti nám jednoducho preto, že sa niekomu nepáči naša vláda, skutočne (naše) veto použijeme,“ dodal Morawiecki. 

Poliaci a Maďari naozaj majú dôvod domnievať sa, že dominantné mocnosti EÚ zamýšľajú využiť akýkoľvek prostriedok pre zasahovanie do ich domácej politiky. Nemecká podpredsedníčka Európskeho parlamentu Katarina Barley navrhla „finančne vyhladovať“ tých, ktorí nebudú vládnuť spôsobom, ktorý schvaľuje Brusel.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) EU is just like the communists, says Poland; autor: Maria Wilczek; The Times, 20.11.2020

(2) TO „STARVE“ POLAND AND HUNGARY – VICE PRESIDENT OF EUROPEAN PARLIAMENT CAUSES A SCANDAL ON GERMAN RADIO; autor: Michal Wyrzyk; Poland Daily, 2.10.2020

(3) FM: Hungary would not accept migrant quotas and considers border protection the highest priority; About Hungary, 23.9.2019

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár