Eurokomisár Avramopoulos: Európska únia je príliš biela

· Čas čítania: 3 min.
Foto: flickr.com

Európska komisia ústami eurokomisára pre migráciu Dimitrisa Avramopoulosa vyhlásila, že masová migrácia z Afriky a Ázie musí byť novou normou pre Európanov. Európska únia je totiž podľa týchto eurokratov „príliš biela”. Brusel chce preto zmeniť myslenie ľudí.

Bruselskí byrokrati uviedli, že Európania musia prijať masovú migráciu z tretieho sveta ako „novú normu”, varujúc, že ani ploty, ani žiadna politika nedovolí žiadnej časti EÚ zostať „homogénnou a bez migrácie”.

„Je čas pozrieť sa pravde do tváre. Nemôžeme a nikdy nebudeme môcť zastaviť migráciu,“ píše eurokomisár pre migráciu Dimitris Avramopoulos v publikácii portálu POLITICO. Informoval o tom portál Breitbart.

Tento eurokrat v článku napísal, že „ľudská mobilita bude čoraz viac definovať 21. storočie” a uviedol: „Migrácia je hlboko previazaná s našimi politikami v oblasti ekonómie, obchodu, vzdelávania a zamestnanosti.“

Poukazujúc na migrantov z najchudobnejších krajín sveta, ktorým sa udeľuje v Európe štatút utečenca, Avramopoulos jasne uviedol, že Brusel sa nepozerá na azyl ako dočasný spôsob ochrany pred vojnou, ale ako spôsob trvalého presídľovania ľudí z krajín tretieho sveta do krajín EÚ.

„Našli síce v Európe bezpečie, ale musíme ich uistiť, že tu našli domov,” píše o utečencoch a tvrdí, že naprogramovanie Európanov na to, aby vítali masovú migráciu je „nielen morálnym imperatívom”, ale tiež ekonomický a sociálny imperatív pre tento starnúci kontinent.

Na tento účel Komisia pracuje na tom, aby „posilnila legálne kanály pre ekonomickú migráciu s ambicióznejším plánom pre získanie modrých kariet pre vysokokvalifikovaných pracovníkov a rýchlejšími pilotnými projektmi zameranými na migráciu pracovných síl z kľúčových krajín tretieho sveta.”

Berúc na vedomie, že ľudia z mimoeurópskeho prostredia, ktorí žijú v Európe, sú oveľa náchylnejší na to, aby boli nezamestnaní alebo mali nižšie mzdy, Komisia ešte viac zdôraznila, že  prioritou sú „integračné opatrenia”.

Grécky politik  tiež ocenil politické články na portáli Politico, ktoré obvinili EÚ z toho, že je „príliš biela “a v ktorých bol tento európsky blok vyzvaný, aby prijal opatrenia, ktorými by domorodí pracovníci v Bruseli boli nahradení „farebnými ľuďmi”.

Avramopoulos, ktorý minulý týždeň „zostrelil” návrh šéfa Európskej rady Donalda Tuska, aby boli zrušené kontroverzné kvóty na migrantov, dal jasne najavo, že žiadny „kútik” v EÚ nemôže byť vyňatý z masovej migrácie.

„Je naivné si myslieť, že naše spoločenstvá zostanú homogénne a bez migrácie, ak budeme vytvárať ploty,” napísal v odseku jasne zameranom proti štátom strednej Európy, ktorých lídri bojujú proti migrácii z krajín tretieho sveta.

„Je nerozumné si myslieť, že migrácia zostane na druhej strane Stredozemného mora, ak niekto prejaví solidaritu len z finančného hľadiska,” napísal eurokomisár.

„Nakoniec musíme byť aj tak všetci pripravení prijať migráciu, mobilitu a rozmanitosť ako novú normu a zodpovedajúcim spôsobom tomu prispôsobiť naše politiky. Jediný spôsob, ako v budúcnosti obstáť v našej azylovej a migračnej politike, je zmeniť kolektívny spôsob myslenia,” konštatuje komisár pre migráciu.

Autor: Samuel Gdovin

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/eurokomisar-avramopoulos-europska-unia-je-prilis-biela-masova-migracia-z-tretieho-sveta-je-nasou-novou-normou-preto-je-potrebne-zmenit-myslenie-europanov/1249512

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár