„Európa sa musí prebudiť“

· Čas čítania: 4 min.

Systém presídľovania utečencov je metóda, ktorá nabáda milióny ľudí, aby vyplávali do Európy. Skončí to tragicky. Máme tu do činenia so zrážkou civilizácií. Je to problém celej Európy, i keď Poľsko je bezpečné, pretože neuskutočňujeme rozhodnutie predošlej vlády o prijímaní utečencov.“

Tento výrok poľského ministra vnútra Mariusza Błaszczaka, ktorý odznel vo štvrtkovej večernej televíznej spravodajskej relácii Wiadomości, sa nedostal na webové stránky veľkých mienkotvorných svetových tlačových agentúr.

Vyslovil ho pri komentovaní krvavých teroristických útokov v dňoch 16., 17. a 18 augusta v katalánskej metropole Barcelone a v neďalekých mestách Alcanar a Cambrils. O život tam prišlo podľa predbežných údajov celkove 15 osôb a takmer 150 utrpelo zranenia rôzneho stupňa.

Masakre dostali okamžite vlastnú stránku na internetovej encyklopédii Wikipédia, vrátane českej jazykovej mutácie. Obsahujú i pasáže o medzinárodných odozvách, avšak názor šéfa poľského rezortu vnútra chýba. Ani poľskí slniečkári píšuci pre poľskojazyčnú verziu Wikipédie si netrúfli nechať prehovoriť šéfa rezortu vnútra. Namiesto neho prezentovali štandardizovaný kondolenčný povzdych ministerskej predsedníčky Beaty Szydłovej nad tragédiou a volanie po solidarite so Španielskom v spoločnom boji proti terorizmu. Jej kondolenčné posolstvo, odoslané úradníkmi jej kancelárie kancelárii predsedu vlády Španielskeho kráľovstva Mariana Rajoya, sa však nedotklo toho, na čo poukazoval poľský minister vnútra Mariusz Błaszczak.

Zmienke o ňom sa vyhla i tlačová agentúra TASR a nemožno sa jej čudovať. Neuspokojil sa len s oplakávaním obetí ako ostatná politická vrchnosť z glajchšaltovanej Európskej únie. Zaťal do živého, keď apeloval na Európu, aby sa zobudila a zavrela brány. Túto jeho výzvu zaradili spravodajcovia portálu onet.pl do titulku („Europa powinna się obudzić“) správy o jeho televíznom vystúpení.

47-ročný člen poľskej vlády dovádza bruselskú eurokraciu a jej zaoceánskych bábkovodov vývodmi ako tento, o nutnosti prebrať sa z porazeneckej letargie a potrebe zavrieť bránu, na pokraj infarktu. Najmä keď sa odvoláva na príklad Austrálie a na jej systém prísne riadenej migračnej politiky. „Sú krajiny, ktoré prijímajú prisťahovalcov, ale prijímajú (len) vybraných, nie všetkých,“ povedal poľským televíznym divákom. Dodal, že „jediný spôsob. aby nebolo výbuchov, je zavrieť pred teroristami dvere.“

Buditelia prichádzajú

Minister Błaszczak otvára v Poľsku a tým pádom na pôde Európskej únie ako jeden z mála politikov sediacich v ministerskom kresle verejnú debatu, ktorá v okolitých štátoch chýba. O súrnej potrebe zastaviť nelegálnu migráciu, navyše masovú a cynicky globálne riadenú. Robí tak na debatných fórach ďalší krok, ku ktorému sa odhodlá z vysokých činiteľov v jeho postavení len sotvakto. Odhaľuje kŕčovito tabuizovanú priamu spojitosť medzi dramatickým rozšírením islamistického terorizmu na území európskych štátov a masovým príchodom islamistických nájazdníkov z Ázie a Afriky.

Odmietanie mocenskej centrály EÚ v Bruseli priznať skutočnosť takú, aká je, pripomína surreálnu atmosféru na cisárskom dvore v rozprávke Hansa Christiana Andersena „Cisárove nové šaty“. Rozdiel medzi atmosférou v tejto rozprávke z roku 1837 a súčasnosťou spočíva aj v tom, že vtedy prebudil všetkých malý chlapec, keď vykríkol, že cisár je nahý. V súčasnej Európskej únii bol tým chlapcom maďarský premiér Viktor Orbán, a to už predvlani, keď vykričal Berlínu a Bruselu spoločného menovateľa islamistického terorizmu a nekontrolovanej masovej migrácie prevažne z islamským oblastí Ázie a Afriky. Poľský minister vnútra Mariusz Błaszczak je ďalším takým andersenovským budičom, ak nie priam buditeľom a treba dúfať, že budú prichádzať ďalší, dokým sa Európa skutočne neprebudí.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár