Európa vo varnom kotle

· Čas čítania: 4 min.
Foto: George Soros

Členské krajiny EÚ sa zmietajú vo vážnych politických aj ekonomických problémoch. Európska komisia čelí možnému ekonomickému kolapsu a je ohrozená samotná jej existencia. Južné krajiny, ako Taliansko, Španielsko a Grécko, ktorých národnú ekonomiku vážne poškodilo euro, a následné umelé vyvolanie pandemického stavu, sa potácajú na pokraji ekonomického kolapsu a žiadajú o finančnú záchranu z rozpočtu EÚ. Komisia, vedomá si rizika možného odchodu menovaných krajín, je pripravená poskytnúť túto pomoc, avšak touto snahou zatriasol jednotný odpor Maďarska a Poľska, ktoré „protikrízový fond pre hospodárske oživenie“, podmienený tzv. dodržiavaním právneho stavu, vetovali. Podľa bruselských výkladov sa pod pojmom právny štát rozumie absolútna otrocká podriadenosť vnútroštátnej legislatívy, diktátu nadnárodných orgánov EÚ. Okrem iného predpokladá úplné zrušenie obmedzení pre všetky sexuálne deviácie a neobmedzené prijímanie migrantov podľa pokynov EÚ. Lídri oboch krajín si boli plne vedomí, že pôžička môže ohroziť samotnú podstatu a existenciu ich národných štátov a v pozícii neochvejne zotrvali, až do ústupkov nikým nemenovanej líderky EÚ, nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Ursula von Layenová, aj s kancelárkou Merkelovou pochopili hrozbu, že projekt „Veľkej nemeckej ríše“, ale hlavne samotná ekonomická situácia Nemecka sú vo vážnom ohrození a boli nútené akceptovať požiadavky rebelujúcich krajín, ku ktorým sa neskôr pripojilo aj Slovinsko. Veľký kontrolór demokracie EÚ, v zmysle mainstreamového výkladu „senilný deduško“, finančný špekulant George Soros tvrdo zakročil. Premiérov Viktora Orbána a Jaroslawa Kaczynského označil za narušiteľov, hrubo porušujúcich zákon, čím nemyslel demokratickú legislatívu vlastných krajín, ale globálnu legislatívu nadnárodných záujmov. V jeho vyhláseniach rezonuje výzva k odstráneniu nedemokratických lídrov rebelujúcich krajín. Nikým nevolené antidemokratické vedenie EÚ však pochopilo, že zákon „veta“ je pre inštitucionalizáciu európskeho superštátu mimoriadne nebezpečný a intenzívne hľadajú formu, ktorou by veto definitívne zrušili.

Otras v pozíciách EÚ molocha s vytrvalou túžbou zaplaviť Európu migrantmi kolísa pod tlakom niektorých členských krajín uvaliť sankcie na čoraz viac sa rozpínajúce Turecko. V Rade Európy vznikli dva tábory, na strane Grécka a Cypru sú Francúzsko, Rakúsko, Luxembursko, Slovinsko, Holandsko, pobaltské štáty, Belgicko, Írsko a Dánsko, pokiaľ štáty, ktoré silno profitujú z ekonomickej spolupráce s Tureckom, ako Nemecko, Taliansko, Španielsko, Malta, prekvapivo aj Maďarsko, sa postavili proti prísnym sankciám. Rozsah sankcií doposiaľ nemá konečnú podobu, ale už dnes sa dá predpokladať, že nebudú zamerané na hospodársku spoluprácu, ani na dovoz zbraní, čím sa stanú len bezzubým symbolickým aktom, ktorého konečná podoba bude vyslovenou fackou Grécku, Cyprusu, ale aj Arménsku.

Kým sa pozornosť občanov zameriava na udržanie neustáleho strachu z údajnej pandémie COVIDu-19, cez naše územie sa celé leto, aj jeseň, valili ďalšie islamistické jednotky smerom na západ. To, čo sa v posledných mesiacoch odohráva na hlavných cestných ťahoch, sa nedá nazvať inak, ako inváziou, ktorá má silnejúcu tendenciu. Švédska eurokomisárka Ilva Johanssonová vyzýva k otvoreniu hraníc pre migračné invazívne jednotky. Kým európsky rozpočet krváca, zvyšuje sa rozpočtová položka na migráciu z našich odvodov, v prospech Fondu pre azyl, migráciu a integráciu. Na riadenie migrácie, vrátane podpory členských štátov v prvej línii, bolo vyčlenených 949 miliónov eur. Európska únia v tichosti pripravila nový Pakt o prisťahovalectve a azyle, ktorý má za úlohu vytvoriť zlepšenie bezpečnosti migrantov, logistické podmienky na masové presídľovanie obyvateľov z rozvojového sveta na európsky kontinent. Je skutočne neuveriteľné, že počas riadeného kolapsu ekonomík európskych štátov, európska komisia rieši prioritne legislatívne podmienky pre čo najľahší vstup a kvalitné životné podmienky státisícov migrantov, kým pôvodní obyvatelia sa potácajú na hranici prežitia. Zároveň, na jednej strane otvára dokorán bránu nepriateľským islamským džihádistom a na strane druhej, chce pod zámienkou „boja proti terorizmu a extrémizmu“ zvýšiť právomoci polícii Európskej  únie, takzvanému Europolu sprístupnením osobných dát užívateľov.

Frau Merkelová zatiaľ ako včelička spriada európsku armádu, ktorá  oslobodí Nemecko spod americkej správy a jej vojská budú robiť poriadky s rebelujúcimi občanmi, ktorí plne chápu, že Európska únia sa stala smrteľnou pascou.

Zdá sa, že európsky rozpočet je, keď je to potrebné, nafukovateľný. Odhliadnuc od samotných pochybností voči narýchlo vyvinutým neotestovaným vakcínam, znie mimoriadne podozrivo jednanie Európskej komisie pri vývoji a nákupe vakcín, rovnako ako aj jej priam kŕčovité presadzovanie od vybraných dodávateľov, kde niet ani zmienky o transparentnom výberovom konaní. Ostali len vynútení dodávatelia s jedným sponzorom v pozadí, od ktorých  žiaden z eurokomisárov nežiada dlhoročné testovanie, ani zdravotné garancie.

Kde sa vytratili do sveta vykrikované heslá o Európe ako pilieri demokracie, ktoré predstavovali Európu ako stabilný, prosperujúci kontinent? Odhalili sa  len pažravé skorumpované nenásytné gágory, v službe cudzích nepriateľských mocností, ktorým sa podarilo za pár desaťročí obrátiť na prach tisícročné civilizácie. Európske hodnoty už neexistujú ani na papieri.

Autorka Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1/ Europe must stand up to Hungary and Poland, Reuters, 10. 11.2020

2/ ec.europa.eu/commission, 10.12.2020

3/ George Soros, Európa sa musí postaviť Maďarsku a Poľsku, Denník N, 25.11.2020

4/ Polícia zadržala 26 migrantov, po kamióne a prevádzačoch ďalej pátra, Pravda, 13.8.2020

5/ Pátranie po utečencoch v Turci stále pokračuje. Policajti upozorňujú ľudí, aby boli opatrní, Noviny TV JOJ, 2.12.2020

6/ Rozpočet EÚ na rok 2020: Rada podporuje pokračujúce zameranie na rast, inováciu, bezpečnosť a migráciu, consilium.europa.eu, 3.9.2019

7/ Rozpocet-eu-na-rok-2020, innonews.blog, 28.11.2019

8/ ec.europa.eu

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár