Európska komisia nariadila, aby v EÚ nevznikali „zóny bez komunít LGBT“

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Vatican News

Bruselskí globalizátori sa snažia diktovať pravidlá hry pre všetky, hlavne menšie a hospodársky a vojensky slabšie členské krajiny EÚ. Rozkazujú, čomu máme veriť, ako sa máme správať, pomaly aj o tom, čo máme jesť a o ktorej hodine máme isť spať. Občas pritvrdia aj voči väčším štátom – prevažne v prípadoch, ktoré sa týkajú života celého obyvateľstva Únie. Najnovšie, napríklad, by v EÚ nemal byť ani jeden meter štvorcový, kde by sa neusalašili vážení predstavitelia LGBT komunity.

Nemecká politička, predsedníčka Európskej komisie a členka stredopravicovej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka sa vo svojej včerajšej výročnej správe o stave únie pre Európsky parlament venovala viacerým témam: pandémia koronavírusu, hospodársky stav únie, sankcie voči Bielorusku a kauza Navyľnyj a, ako uviedli mnohé európske média, „sa  postavila proti homofóbnej politike nacionalistickej vlády vo Varšave, ktorá vyhlásila vznik „zón bez LGBT.“ Podčiarkla, že „podobné miesta nemajú čo robiť v Európskej únii“ „porušenia právneho štátu nemožno tolerovať.“

V stredu sa tak znova vrátila k téme, ktorá rozvírila európsku politickú scénu koncom júla. Vtedy poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro uviedol, že každé mesto v Poľsku, ktoré stratí  finančné prostriedky EÚ kvôli tomu, že vytvorí „zónu bez ideológie LGBT“, získa vládnu finančnú podporu. V pohotovej reakcii na to Von der Leyenová uviedla, že výkonná moc Európskej únie čoskoro predstaví stratégiu na posilnenie práv LGBT v Európskej únii, ako aj presadzovanie vzájomného uznávania rodinných vzťahov v EÚ. „Ak ste rodič v jednej krajine, ste rodič v každej krajine,“ podčiarkla.

Nuž na kvality „rodičov“ rovnakého pohlavia určite väčšina Slovákov (dúfajme, aj obyvateľov EÚ) má odlišný názor a nesúhlasí s pani predsedníčkou Európskej komisie. Vo včerajšom prejave o stave únie sa Ursula von der Leyenová vrátila k téme spred poldruha mesiaca a obhajovala práva komunity LGBT. Koncom júla reagovala na polemiku vyvolanú rozhodnutím EÚ neudeliť granty niekoľkým mestám v Poľsku, ktoré sa pred časom vyhlásili za „zóny bez ideológie LGBT“.

Uviedla to aj na svojej stránke na Twitteri 30. júla tohto roku: „Naše zmluvy zabezpečujú, aby každý človek v Európe mohol byť tým, kým je, žiť tam, kde sa mu páči, milovať, koho chce a mať také vysoké ciele, aké chce.“ Dodala, že sa bude naďalej usilovať o rovnosť ľudí hlásiacich sa k sexuálnym menšinám. Svojím twítom sa zapojila do diskusie, ktorú vyvolali protesty predstaviteľov Poľska po tom, ako EK odmietla účasť šiestich poľských miest na dotovanom twinningovom programe.

Poľské obce, ktoré sa označili ako „LGBT Free“, nedostanú peniaze od EÚ. Informovala o tom Európska komisia. U našich severných susedov sa menšie aj väčšie obce rozhodli zakázať kampane podporujúce práva párov rovnakého pohlavia. EÚ odmietla šesť žiadostí o financie z Poľska, ktoré obce poslali v rámci projektu na podporu partnerstiev s inými mestami a obcami únie. Hovorca Európskej komisie Adalbert Jahnz na tlačovej konferencii nepriblížil, o ktoré obce ide, keďže tieto informácie sa štandardne nezverejňujú.

Európska únia tak urobila ďalší krok v presadzovaní podporovania LGBT komunity. Nariaďuje, aby všetky mestá a obce vítali rodičov číslo jedna a číslo dva a v rámci „slobody, demokracie a ľudských práv“ nenechá ani jedno voľné miesto, kde by mohli platiť trochu iné pravidla hry. Možno by sa také „zóny bez LGBT ideológie“ mohli považovať za „národné parky“?.. Existujú veď prírodné národné parky, prečo by nemohli byť rodinné národné parky, parky ozajstnej tradičnej rodiny?..

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1 No place for „LGBT free zones“ in EU, chief executive says, Reuters, 16.9.2020

2 https://twitter.com/vonderleyen/status/1288798116951490561

3 No place for „LGBT free zones“ in EU, chief executive says, US News, 16.9.2020

4 Únia je nekompromisná. Poľské anti-LGBTI obce nedostanú európske peniaze, Startitup, 30.7.2020

5 No place for „LGBT free zones“ in EU, chief executive says, Financial Post, 16.9.2020

6 Zóny bez LGBT‘? Nepošleme peníze, vzkázal Brusel. EU trestá polská města za nedodržování unijních hodnot, Lidovky, 29.7.2020

7 No place for „LGBT free zones“ in EU, chief executive says, The Sun Daily, 16.9.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár