Európska komisia zažalovala Maďarsko z dôvodu protimigračnej legislatívy

foto: archív

Európska komisia sa obrátila na súd Európskej Únie v rámci disciplinárneho konania voči Maďarsku, z dôvodu zákonov v oblasti migrácie, ktoré krajina prijala.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Ešte predtým Európska komisia zaslala Maďarsku oficiálne oznámenie o nových vnútroštátnych predpisoch o migrácii.  Po analýze odpovedí maďarských orgánov dospela komisia k záveru, že väčšina problémov nebola vyriešená.

Čo považuje EÚ za porušenie legislatívy?

Za porušenie európskej legislatívy sa považuje napríklad trest za podporu, ktorá poskytovaná žiadateľom o azyl. Poukazuje tiež na nezákonnosť zavedenia dodatočných obmedzení pre žiadosti o poskytnutie azylu.

Maďarský parlament tiež schválil radu zákonov, ktoré zavádzajú obmedzenia voči mimovládnym organizáciám a kriminalizujú pomoc nelegálnym migrantom. Maďarsko vystupuje voči povinnej kvóte distribúcie migrantov a taktiež odmietli podpísať Globálny pakt OSN o migrácii.

Ešte stále budeme veriť tomu, že v rámci Európskej Únie môžeme byť  suverénnym štátom bez diktátu z Bruselu? V Taliansku plánujú taktiež zaviesť  zvýšenie pokút – až do výšky milióna eur – pre humanitárne organizácie, ktorých lode neoprávnene vplávajú do talianskych prístavov. Budú taktiež čeliť obvineniu?

zdroj: sputnik/Z&V

 Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár