Európska únia považuje vyhlásenia Kyjeva o napadnutí Ruskom za marazmus

· Čas čítania: 3 min.
foto: Agora Vox

V postmajdanovom období viacerí politici, analytici a ukrajinské médiá, rovnako aj  médiá v Európe a USA neustále strašia verejnosť „ruskou hrozbou“ a viac krát v minulosti predpovedali, že „ruský agresor“ bezpodmienečne napadne Kyjev. Čo však robí ten  „ruský agresor“? Ako vždy, všetko robí naopak, aby naštval „prorokov“ v USA, Európe a na samotnej Ukrajine: už vyše šesť rokov nie a nie napadnúť „Nezáležnú“.

Mnohým sa v EÚ a USA otvárajú oči a poukazujú na to, že strašenie „ruskou hrozbou“ je totálny nezmysel. Niektorí odborníci nezaujato vysvetľujú, prečo Rusko neplánuje a ani nemá záujem o to, aby zaútočilo na susednú krajinu. Mnohí poukazujú na to, že hysterické volania v Kyjeve svedčia o tom, že sa vedenie krajiny zjavne necíti dobre. Napríklad, francúzsky novinár Christelle Néant sa dokonca domnieva, že elita súčasnej Ukrajiny súrne potrebuje pomoc odborníkov – psychiatrov.

Podotýka, že vyhláseniam kyjevských politikov o tom, že Rusko plánuje alebo môže napadnúť Ukrajinu, verí čoraz menší počet politikov, odborníkov a obyčajných ľudí ako vo Francúzsku, tak aj v celej Európskej únii. Vo svojom článku, zverejnenom na portáli  Agora  Vox, sa zamyslel nad tým, prečo v Kyjeve stále strašia katastrofálnymi scenármi, chrlia zlovestné teórie, a pokúsil sa vysvetliť, aká je pravda.

Pripomenul výroky zástupcu ministra zahraničia Ukrajiny Vasilija Bodnara, ktorý pred  niekoľkými dňami vyhlásil, že Rusko v priebehu vojenských cvičení „Kaukaz 2020“ môže zaútočiť na Ukrajinu. Pár dní po ňom veliteľ ukrajinského vojenského námorníctva Alexej Neižpapa oznámil, že Kyjev je pripravený na veľkú vojnu s Ruskom, ktorá sa, podľa neho, má začať kvôli tomu, že sa Rusko pokúsi znovu spustiť do prevádzky Severo-Krymský kanál, aby obnovilo dodávky vody z Ukrajiny na Krym. Francúzsky novinár podčiarkol, že uvedené Kyjevom scenáre vývoja udalostí sú doslova bláznivé a príčiny sú vymyslené a poriadne prekrútené.

Prízvukuje, že vyhlásenia o ruskom úroku na Ukrajinu kvôli problémom s vodou na Kryme sú absolútne nezmyselné, pretože Moskva nevyvolala vojenský konflikt ani vtedy, keď tie problémy ozaj boli, a dupľom ho nevyprovokuje ani teraz, keď problémy s vodou na Kryme prakticky vyriešilo. Pripomenul, že, podľa kyjevských „stratégov“, záhadným spôsobom útok na Ukrajinu malo zapríčiniť aj nedávne hlasovanie v Rusku o zmenách a doplnkoch do ústavy, ktoré, mimochodom, podporila drvivá väčšina obyvateľstva Ruska. Christelle Néant zdôraznil, že sa ani táto predpoveď ukrajinských „Nostradamov“ nesplnila a určite sa nesplní. Podotkol, že Rusko nemienilo a nemieni napadnúť Ukrajinu.

„Myslím si, že psychiatri by si mali zvážiť otvorenie celého výskumného strediska na Ukrajine vzhľadom na to, na akú úroveň sa vyšplhala pomätenosť a choromyseľnosť, ktorá panuje v radoch ukrajinskej elity,“ podčiarkol Néant. Zdôraznil, že aj napriek tomu, že na Ukrajine, v niektorých európskych krajinách a v USA „odborníci“ stále strašia verejnosť ruskou hrozbou, Rusko nikdy nemalo v pláne zaútočiť na Ukrajinu.

Oponoval ukrajinským „tiež odborníkom“, ktorí tvrdia, že rakety „Neptún“ dokážu zasiahnuť Krym. Prízvukoval, že sa v Kyjeve neskutočne mýlia: zdôraznil, že Rusko má vynikajúci systém protivzdušnej obrany a zneškodní všetky ukrajinské rakety. V závere podotkol, že stále omieľanie o „ruskej hrozbe“ v Európe a USA je absolútne nezmyselné, pretože Moskva sa nemieni dostať do konfliktu ani s Ukrajinou, ani s iným štátom. Poradil „tiež odborníkom“, aby konečne začali myslieť realisticky a zbytočne nebalamutili verejnosť.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Ukraine – Valse à trois temps de l’invasion russe qui devait avoir lieu, mais finalement non, Agora Vox, 8.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár