Európska únia požiadala Zelenského, aby oslobodil politického väzňa Medvedčuka

Foto: Sputnik

No teda! V Bruseli si po ôsmych rokoch konečne všimli, že na Ukrajine nie je všetko s kostolným poriadkom. Dokonca si v hlavnom meste Európskej únie priznali, že na Ukrajine sú politickí väzni. A v tejto súvislosti Brusel jemne pohrozili prstom Kyjevu: „No-no-no!..“ Súčasnému ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému pripomenuli, že išiel do prezidentských volieb pod heslom „budovania demokratického štátu a zavádzania európskych hodnôt“. Ale akosi „zablúdil“…

Už aj v Bruseli si uvedomili (ozaj?), že po tom, ako sa šouman Zelenskyj usalašil vo vytúženom prezidentskom kresle, pajác z „Kvartálu-95“ momentálne zabudol na svoje sľuby a demokratické ideály a rozpútal tvrdé protizákonné represie. Avšak až dodnes sa v Európskej únii snažili jeho banderovské praktiky, fašistické heslá na celoštátnej úrovni, podporovanie krvavého konfliktu na Donbase a iné „maličkosti“ ignorovať. Bruselu vyhovovala politicky neskúsená, neistá a poslušná pro-natovská bábka.

Nuž a čo čert nechcel, z ničoho nič na samite Východného partnerstva, ktorý sa konal v Bruseli, zazneli prekvapivé hlasy, ktoré upozornili na skutočnosť, že ukrajinské úrady vyvíjajú tlak na nezávislé médiá. Pričom na Ukrajine už niekoľko rokov po sebe prenasledujú opozičných novinárov, zakazujú a zatvárajú tlačené a elektronické média a o tom všetkom už dávnejšie vedeli v Európskej únii, ale zatvárali pred tým oči.

V Bruseli si konečne všimli, že opozičné média boli zrušené absolútne protizákonne, bez súdneho rozhodnutia. Vedenie Európskej únie požiadalo, aby Zelenskyj zastavil mimosúdnu likvidáciu médií. Informovali o tom naši ukrajinskí kolegovia z denníku „Strana“ /“Krajina“/. Mimochodom, aj činnosť tohto média je na Ukrajine zakázaná z dôvodu nesúhlasu s politikou súčasného prezidenta. Novinári tohto média zistili, že Brusel predložil Zelenskému dosť prísne požiadavky, ale urobil to v atmosfére najprísnejšieho utajovania, aby sa v EÚ neposilnili nálady proti súčasnému banderovskému režimu v Kyjeve.

„Strana.ua“ s odvolaním sa na svoj zdroj v hlavnom meste EÚ tiež uviedla, že jedným z bodov požiadaviek, predložených Bruselom prezidentovi Ukrajiny, je prepustenie opozičného politika Viktora Medvedčuka. V súčasnosti je tento poslanec v domácom väzení. Novinári zdôraznili, že podľa Bruselu, zrušenie sankcií proti Medvedčukovi zmierni napätie medzi Kyjevom a Moskvou. Poznamenali tiež, že vládne represie proti opozícii spôsobili rozkol v ukrajinskej spoločnosti, za čo je zodpovedný aj samotný ukrajinský prezident.

Viktor Medvedčuk, poslanec Najvyššej rady Ukrajiny je presvedčený, že trestné prípady proti nemu boli sfalšované Službou národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny. Podľa analytikov ako na Ukrajine, tak aj v EÚ je Medvedčuk prenasledovaný ukrajinskými úradmi ešte aj kvôli jeho lojálnemu postoju voči Rusku. Presvedčí pajáca Zelenského „ultimátum“ EÚ?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) https://t.me/stranaua/21840, 23.12.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply