Európsky parlament ostane bezduchým panoptikom

Ilustračné foto: Archív

Od 23. do 26. mája prebiehali v členských štátoch Európskej únie voľby do Európskeho parlamentu. K hlasovacím urnám sa mohli dostaviť aj britskí občania, pretože ostrovná monarchia ešte nevystúpila z 28-členného zoskupenia.

Do hlasovacích miestností sa v celoúniovom priemere dostavila polovica (50,95 %) z 512 miliónov oprávnených voličov – výrazne viac ako 42,54 % pred piatimi rokmi. Zvýšený záujem odrážal predtuchu príslušníkov stredných vrstiev, že plavba na európskom Titanicu speje k stroskotaniu. Vyplývalo to z prieskumov verejnej mienky, obzvlášť podrobnej ankety britskej agentúry YouGov, ktorá dostala širokú mediálnu publicitu zhodou okolností(?) týždeň pred voľbami. „Väčšina Európanov očakáva zánik EÚ v priebehu 20 rokov,“ charakterizoval jej výsledky titulok v britskom denníku The Guardian. „(Ostáva) sedem dní na záchranu Európskej únie,“ bil na poplach titulok na portáli European Council on Foreign Relations. Tento vplyvný think-tank, ktorý je odnožou amerického Council on Foreign Relations, varovne poukázal na skutočnosť, že iba 29 % z opýtaných Francúzov, 30 % Talianov, 31 % Nemcov a Poliakov považuje rozpad EÚ v priebehu najbližších 10 až 20 rokov za nerealistický.

Autor: Patrik Sloboda

[plsc_button url=”http://bit.ly/kupit-online-zemavek-jul-2019″ target=”_blank” color=”green” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]KÚPIŤ ZEM&VEK JÚL 2019[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply