Expremiérka Júlia Timošenková: „Ukrajinu v súčasnosti riadi vláda nevzdelancov, ignorantov a amatérov“

Foto: Screenshot YouTube 112 Ukrajina

Ukrajinskí politici stále prezentujú rôzne scenáre vývoja krajiny a možné východiska z krízy, do ktorej čoraz hlbšie prepadáva „Nezáležná“. Prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho vládnu stranu „Sluha ľudu“ tvrdo kritizuje nielen opozícia, ale aj mnohí koaliční partneri. Drvivá väčšina analytikov a médií poukazuje na to, že zvolenie komika za prezidenta bolo pre Ukrajinu nešťastným krokom.

Poukázala na to aj bývala premiérka a v súčasnosti predsedníčka parlamentnej strany „Baťkivščina“ /“Otčina“/ Júlia Timošenková, ktorá skutočnosť, že si domáci voliči zvolili takého prezidenta, označila za „tragickú chybu Ukrajincov“. Podčiarkla, že v súčasnosti krajinu riadi „vláda nevzdelancov, ignorantov a amatérov“. Uviedla to v relácii domácej televíznej stanice 112 Ukrajina.

Podotkla, že obyvatelia krajiny by však nemali prepadávať pesimizmu a majú možnosti a prostriedky na to, aby všetko zmenili. Podľa slov expremiérky, jednou z reálnych možností urobiť pozitívne zmeny v krajine budú regionálne voľby, ktoré sa uskutočnia 25. októbra tohto roka. Poukázala na to, že sa moc v regiónoch môže dostať do tých správnych rúk, čo bude prvým krokom ku zmene politického režimu na Ukrajine. Vyzvala občanov, aby išli voliť, a aby aspoň čiastočne napravili „ťažkú chybu, ktorú predtým urobili.“

Júlia Timošenková pripomenula, že na jar r. 2019 prakticky 80% voličov očakávalo, že Zelenský a jeho tím budú „vládnuť čestne a v prospech štátu a obyvateľov.“ Opak bol však pravdou a, podľa bývalej premiérky, v súčasnosti už 70% obyvateľstva krajiny absolútne nedôverujú vláde, „presvedčili sa o tom, že prezident a vláda uskutočňujú nesprávnu, často nebezpečnú politiku.“

V priebehu relácie televíznej stanice 112 Ukrajina /o tom informujú aj mnohé iné domáce média/ účastníci diskusie poukázali na to, že sa jesenné regionálne voľby neuskutočnia vo všetkých regiónoch krajiny. Nebudú sa konať na celom Donbase, pričom sa, z pochopiteľných dôvodov, neuskutočnia nielen v „separatistickej“ Doneckej a Luhanskej ľudovej republike, ale aj na teritóriu Doneckej a Luhanskej oblastí, ktoré kontroluje ukrajinská armáda.

Medzinárodní pozorovatelia a analytici prízvukujú, že je to porušenie Minských dohôd, v ktorých sa jasne uvádza, že voľby na Donbase sú jednou z podmienok urovnania situácie a nastolenia mieru v regióne. Avšak, Kyjev stále odmieta rokovať o tejto otázke s vedením „separatistických republík.“ V súčasnosti tam platí krehké prímerie, ale situácia je stále napätá a ozbrojený konflikt ešte nie je ukončený.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Тимошенко: Большинство украинцев считают, что стратегия и направление движения страны неправильные, 112 Ukrajina, 2.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply