Expremiérka Radičová pozýva študovať na liberálnu vysokú školu: “Je nevyhnutné rozlišovať, čo je pravda a čo lož”

· Čas čítania: 2 min.
Foto: FB

Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií (BISLA) je podľa Ivety Radičovej vhodná pre všetkých, ktorí hľadajú toleranciu, vzájomnú úctu a hľadanie pravdy.

Radičová vo video pozvánke na liberálnu školu hovorí, že 21. storočia je storočím rozhľadených a rozjímavých mladých ľudí, ktorí kriticky myslia. “Je hlavne storočím, kde je nevyhnutné rozlišovať, čo je pravda a čo lož,” dodáva bývalá predsedníčka vlády a profesorka sociológie, ktorá prednáša aj na uvedenej škole.

“Čím viac máme informácií, tým sme menej informovaní. Sme stratení v informáciách,” poznamenala prekvapujúco Radičová, a doplnila, že na to, aby sa človek v týchto informáciách vyznal, je tu k dispozícii Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií – “škola, ktorá tomu môže byť viac než nápomocná”.

Dodala, že škola sa nachádza v centre Bratislavy a má viac ako štyridsať analogických liberálnych škôl po celom svete.

“Každý študent, ktorý k nám zavíta môže absolvovať a zoznámiť sa aj s myslením za hranicami Slovenskej republiky.”

“Ak niečo vieme ponúknuť, tak je to tolerancia, vzájomná úcta a hľadanie pravdy.” Podľa Radičovej je na škole vítaný každý, kto spĺňa uvedené predpoklady.

Škola ďalej vo svojich propagačných materiáloch uvádza, že umožňuje štúdium politológie, medzinárodných vzťahov, filozofie a sociológie.

Liberálna vysoká škola vznikla na základoch organizácie Bratislavský inštitút humanizmu (BIH), ktorý od roku 1996 uskutočňuje sverejné prednášky a diskusie o sociálnych a politických témach Slovenska. “BISLA a BIH sú úzko prepojené spoločným liberálnym kozmopolitným duchom,” uvádza sa v angličite na stránkach školy.

https://www.hlavnespravy.sk/podla-radicovej-cim-viac-mame-informacii-tym-menej-sme-informovani-preto-expremierka-pozyva-studovat-na-liberalnu-vysoku-skolu-je-nevyhnutne-rozlisovat-co-je-pravda-co-loz/1736328

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár