Facebook dočasne obmedzil Slobodný vysielač a europoslanec za PS sa teší na cenzúru internetu

foto: archív

 
Článok pokračuje pod reklamou.


„Konkrétnym výstupom by mali byť opatrenia, ktoré by mali viesť k tomu, že digitálne platformy (napríklad sociálne siete, pozn. SITA) pristúpia zodpovednejšie k obsahu, ktorý budú šíriť na základe platenej reklamy. Dnes majú sociálne siete častokrát väčší dosah na verejnú mienku ako tradičné médiá, ale nemajú podobný stupeň zodpovednosti voči obsahu, ktorý šíria,“ povedal Bilčík.

„Myslím si, že niečo podobné potrebujeme riešiť aj v boji s dezinformáciami. Je to reakcia na to, že dnes je svet výrazne viac digitálny a ľudia prijímajú informácie cez rôzne kanály vrátane internetu,“ povedal Bilčík.

„Je nemysliteľné, aby bohapusté klamstvá mali dnes taký verejný priestor, aký im dáva internet, a aby nezmysly, ktoré šíria, boli zdrojom ziskov súkromných spoločností,“ povedal europoslanec. Účelom rezolúcie je, aby Európsky parlament nastavil jasné politické mantinely pre ďalšie kroky v zápase s dezinformáciami. „Prijatá rezolúcia je na pomery EP veľmi jasná, veľmi čitateľná a veľmi konkrétna“.

„Mám radosť z dnešného úspechu – ide o prvý významný záväzok, na ktorého plnení budem ako europoslanec najbližšie roky pracovať.“ Uzatvára progresívny europoslanec.

Na praktickú ukážku nebolo treba dlho čakať. Na webovej stránke Slobodného vysielača sa objavil oznam o tom, že Facebook zablokoval  príspevky :

Facebook sa pri všetke svojej vysokej umelej inteligencii (hádam netreba hneď upodozrievať aktívneho cenzora) rozhodol, že naša FB stránka mohla porušiť pravidlá komunity a tak bude najlepšie, aby sme sa nezobrazovali medzi novinkami na nástenkách ostatných užívateľov a nenarúšali plynulý tok reklamy a politicky korektného – často sponzorovaného – obsahu, uverejnila stránka Slobodného vysielača.

Tento príklad cenzúrovania nepohodlných názorov nie je ničím novým a výnimočným. Zablokovanie príspevkov v tomto prípade nebolo ani odôvodnené. Je sa ešte čomu čudovať?

zdroj: Hlavnýdenník/SV/Z&V

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply