FACEBOOK OFICIÁLNE PRIZNAL OBMEDZOVANIE A LIKVIDÁCIU ZEM & VEK

· Čas čítania: 2 min.
Screenshot: Facebook
Facebook ako globálny a monopolný nástroj kontroly ohlásil, že zruší stránku Zem a Vek, dovtedy ju obmedzí tak, aby nebola viditeľná pre čitateľov. Facebook ešte pred parlamentnými voľbami 2020 oznámil, že aj na Slovensku spúšťa program „preverovania faktov“ v spolupráci so spravodajskou agentúrou AFP, ktorá bude určovať, čo sú „dezinformačné“ príspevky. Facebookovým stránkam s takto označenými príspevkami sa bude umelo znižovať dosah, zobrazia sa menšiemu počtu užívateľov.

AFP je najstaršia (a samozrejme privátna) spravodajská agentúra, z ktorej sa zrodil aj Reuters. V súčasnosti má monopol na určovanie pravdy na najväčšej sociálnej sieti.

Dnes FB zaslal obom našim stránkam (Zem a Vek; Zem&Vek) oznámenie, že sa „im zredukovala distribúcia a zaviedli sa im ďalšie obmedzenia kvôli opakovanému zdieľaniu falošných správ“. Navyše stránkam hrozí úplné zrušenie.

Toto je ďalší, učebnicový príklad selektívneho prístupu k publikovaniu informácií. Je úplne zrejmé, že všetko, čo je v rozpore so zavádzaním totality je postupne, dlhodobo a plánovane vytláčané a likvidované. Žiadny slobodný prístup k informáciám, žiadna diskusia, žiadna sloboda slova, žiadna pluralita názorov a teda ani žiadna skutočná demokracia: toto je reálny obraz našej doby. Týmto spôsobom sa eliminuje akýkoľvek odpor a solidarita ľudí, ktorí si vymieňajú skúsenosti a správy o prijímaní despotických opatrení rúcajúcich aj zvyšky slobodného sveta. Vždy budú dôvodiť tak, že je to ich súkromný podnik, že pomyselný slobodný trh im umožnil vyberať si čo chcú a čo nie, presne v štýle nadnárodných obchodných reťazcov. Už tento rok mnohé stránky a zdroje informácií, na ktoré ste sa mohli spoľahnúť zaniknú. Funkčné ostanú len stránky, ktoré od začiatku podporujú a budú podporovať globalistickú agendu: v podmienkach slovenského online priestoru sociálnych sietí sú to podstatne menej sledované stránky ako napríklad aktuality, denník n, sme, týždeň, startitup alebo fb stránka Igora Matoviča, Zuzany Čaputovej a Slovenskej polície. Z tohoto dôvodu vás chceme ubezpečiť, že všetky dôležité a aktuálne informácie nájdete vždy na stránke www.zemavek.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár