Facebook stvára čoraz väčšie absurdity

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Nedávno sme priniesli informáciu, že Facebook sa ospravedlnil za to, že zabránil austrálskemu používateľovi zdieľať fotografiu z 90. rokov 19. storočia – https://zemavek.sk/facebook-odstranoval-historicku-fotografiu-s-domorodymi-australcanmi-v-retaziach/. Fotografia austrálskych domorodcov v reťaziach bola odstránená kvôli „zobrazovaniu nahoty“ a používateľ bol zablokovaný na tri dni. Vzhľadom na to, že predstavitelia Facebooku sa ospravedlnili a priznali si chybu, sme predpokladali, že táto informácia, spolu so zverejnením dotyčnej fotografie, bude absolútne v poriadku. Na naše prekvapenie nám však jeden z našich čitateľov oznámil, že zdieľanie príspevku mu bolo zablokované, práve z dôvodu „zobrazovania nahoty alebo sexuálnych aktivít“.

Takisto pri pokuse prekliknúť sa z našej FB stránky na náš web, konkrétne na článok o vyčíňaní arabsko-čečenských gangov vo francúzskom Dijone, sa Facebook opýtal, či si to čitateľ nechce rozmyslieť a či skutočne chce ísť na tento článok.

Facebook nielenže cenzuruje politicky nekorektné názory, ale blokuje a maže články aj z čisto absurdných dôvodov. Všetko pod záštitou univerzálneho hesla o „porušení pravidiel komunity“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár